Svētdiena, 12. jūlijs
Šodien sveicam: Indriķis, Ints, Namejs
Laika ziņas: Sigulda +9.6℃, DR vējš 2.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-02-07
Noslēdzies Siguldas novada skolēnu radoši pētniecisko darbu konkurss
6. februārī Siguldas novada bibliotēkas telpās notika Siguldas novada skolēnu radoši pētniecisko darbu konkursa “Vēsture ap mums’’ apbalvošana. Šī gada konkursa tēma bija “Te varētu tapt muzejs’’. Skolēni meklēja izpētes vērtas tēmas gan savās dzimtās, gan tuvākā un tālākā apkārtnē. Tika pētītas vecvecvecāku biogrāfijas, dažādu ēku un citu būvobjektu vēsture, piemēram, Gaujas tilta, Līgatnes papīrfabrikas, Veismaņu muižas, Turaidas baznīcas un Gāles ielas vēsture, tāpat tika pētītas arī pastkartes, Siguldas spieķi un grāmatas.
 
5.–7. klašu grupā pirmo vietu ieguva Siguldas Valsts ģimnāzijas skolniece Paula Hamčanovska, otrajā vietā ierindojās Laura Nuķe no Laurenču sākumskolas, Estere Mintika no Siguldas 1. pamatskolas, savukārt trešajā vietā – Siguldas 1. pamatskolas skolnieces Jūlija Elizabete Gorovaja un Evita Mārtinsone.
 
8.–9. klašu grupā pirmo vietu ieguva Marta Veismane no Siguldas Valsts ģimnāzijas, otro vietu – Monika Apkalne no Siguldas 1. pamatskolas, Evelīna Vilcāne un Kristīne Elizabete Dikmane no Allažu pamatskolas, Līva Līpace no Siguldas 1. pamatskolas, kā arī Agnese Ozoliņa no Siguldas Valsts ģimnāzijas, savukārt trešo vietu – Laura Roburga un Ance Adzilča no Siguldas 1. pamatskolas, kā arī Anna Timofejeva un Betija Butkus no Siguldas Valsts ģimnāzijas.
 
Tāpat Siguldas novada bibliotēkas kolektīvs ar savām atzinības balvām apbalvoja tos skolēnus, kuri savos pētījumos izmantojuši daudzveidīgus informācijas avotus – balvas saņēma Marta Veismane, Paula Hamčanovska, Laura Nuķe, Monika Apkalne, Līva Līpace.
 
Skolēnu darbu izstādi iespējams aplūkot Siguldas novada bibliotēkā līdz februāra beigām.
 
Informāciju sagatavoja:
Siguldas novada Sociālās un pilsoniskās jomas vadītāja
Inese Berga

Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020