Sestdiena, 5. decembris
Šodien sveicam: Sabīne, Sarma, Klaudijs
Laika ziņas: Sigulda +3℃, D vējš 7.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-02-12
“Siguldas devonā” apskatāma izstāde “Latvijas kultūras alfabēts”
Kultūras centrā “Siguldas devons” līdz 11. martam apskatāma izstāde “Latvijas kultūras alfabēts”. Izstāde ir audiovizuāla instalācija, kas stāsta par septiņām 1919. gadā dibinātām nacionālajām kultūras, izglītības un zinātnes institūcijām – Latvijas Nacionālo teātri, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Nacionālo arhīvu, Latvijas Universitāti un Latvijas Nacionālo operu un baletu. Izstādes vadmotīvs ir ābece, kurā katrs latviešu alfabēta burts ir kā pieturas punkts stāstam gan par institūcijām, gan par izcilām personībām, kuru veikums ar tām saistās.
 
Izstādes elementi veido stilizētu 1919. gada skolas vidi, kurā tiek atraisīts Latvijas mūsdienu kultūras izziņas process. Izstādes ābeces 106 šķirkļi vēsta par Latvijas kultūras šodienu un nākotni caur stāstiem par cilvēkiem, kuru dzīves un darbs ir saistīts ar septiņām institūcijām, kas svin savu simtgadi. Daļu no ābeces ierakstiem ir iespējams aplūkot paplašinātā digitālā formātā katra lasītāja viedierīcē, lejuplādējot latviešu izstrādāto lietotni “Overly”. Lietotnē var apskatīt videointervijas ar septiņām spilgtām personībām – Katrīnu Neiburgu, Aleksandru Antoņenko, Ivetu Apkalnu, Valteru Sīli, Māru Sprūdžu, Silviju Tretjakovu un Jāni Karušu. Viņu balsīs izskanēs arī latviešu valodas alfabēts, aicinot katru izstādes apmeklētāju to apgūt un apdomāt, kādas vērtības iespējams radīt, izmantojot latviešu alfabēta 33 burtus.
 
Izstāde “Latvijas kultūras alfabēts” tapusi Latvijas valsts simtgades programmā, atzīmējot Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju 100. gadadienu, kas iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā 2018.–2019. gadam.
 
Ieeja – bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi