Pirmdiena, 6. jūlijs
Šodien sveicam: Anrijs, Arkādijs
Laika ziņas: Sigulda +15.7℃, DR vējš 4.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-02-18
Novada skolēni gatavojas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kas norisināsies no 6. līdz 12. jūlijam, kultūras, mākslas un mūzikas telpā “Hanzas perons” notiks skolēnu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde, kurā būs eksponēti laureātu darbi no visas Latvijas interešu izglītības pulciņiem un studijām. Savukārt radošās darbnīcas dziesmu un deju svētku laikā norisināsies Vērmanes dārzā. Lai iekļūtu laureātu vidū, skolēniem ar saviem darbiem jāpiedalās vairākās atlases kārtās: vispirms darbi tiek vērtēti skolā, tad novadu apvienības – Salaspils, Siguldas, Garkalnes, Carnikavas, Ikšķiles, Ķekavas un Olaines novadu skatē, no kuras labākie tiks virzīti uz reģionālo skati Jūrmalā, kas norisināsies laikā no 23. marta līdz 7. aprīlim. Savukārt reģionālās skates labākie darbi nonāks skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma pasākumos. Arī Siguldas novada skolēni aktīvi gatavojas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, piedaloties izstādēs un skatēs.

Novadu apvienības vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādē–skatē, kas norisinās no 17. februāra līdz 15. martam Salaspils 1. vidusskolā, piedalās Siguldas novada interešu izglītībā iesaistītie skolēni no Allažu pamatskolas (skolotāja A. Lubgane), Siguldas novada Jaunrades centra (skolotājas E. Kurtiņa, I. Šveisberga, M. Kupča, E. Šverna), Siguldas 1. pamatskolas (skolotāja L. Rostoka), Laurenču sākumskolas (skolotāja G. Tabaka) un Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Mini studijas un 1., 2. klases skolēni (skolotāja D. Andersone). Mākslas darbus vērtē četrās vecuma grupās: 1.– 3. klašu grupa; 4.– 6. klašu grupa; 7.–9. klašu grupa; 10.–12. klašu grupa.

Tērpu skatē un radošo darbnīcu I kārtas skatē, kas notiks 19. februārī plkst. 10.00 Mākslu skolā “Baltais flīģelis” novada skolēni piedalīsies ar tērpu kolekciju. Tāpat skatē piedalīsies vairākas radošās darbnīcas. Skatei pieteikta tērpu kolekcija “Putni”, kuru veidojuši 2.–5. klases audzēkņi no Siguldas novada Jaunrades centra Tekstilmākslas studijas un tērpu dizaina darbnīcas un pulciņa “Rajona dejas” (skolotājas Ieva Vanaga, Sabīne Birzniece un Evija Šverna). Tērpu kolekcija tiks vērtēta divās kategorijās un pēc šādiem kritērijiem: modes dizains (valkājamā mode, pret-a-porte) un konceptuālā mode un avangards (nevalkājamā mode). Skatē piedalīsies arī trīs radošās darbnīcas – Siguldas novada Jaunrades centra brīvā laika pavadīšanas centra “Ideju namiņa” radošā darbnīca “Latvju rakstu zīmju mandalas” (2.–5. klases skolēni, skolotāja Sandra Kondrāte); Siguldas novada Jaunrades centra radošo darbu studijas “Rotas” radošā darbnīca “Vainags” (4.–5. klases skolēni, skolotāja Edīte Kurtiņa); Olaines 2. vidusskolas radošo darbu studijas “Keramika” radošā darbnīca “Vainags” (6. klases skolēni, skolotāja Kristīna Boļšedvorova).

Skates tiek rīkotas, lai veicinātu bērnu un jauniešu talantu un spēju attīstību, iniciatīvu izteikt sevi vizuālās un vizuāli plastiskas mākslas izteiksmes līdzekļiem; sniegtu iespēju bērniem un jauniešiem piedalīties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mākslas programmā, kā arī veicinātu izglītības iestāžu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pedagogu sadarbību un pieredzes apmaiņu. Dalībnieki aicināti pētīt tēmas “Rotas”, “Rotājumi”, “Rotāšanās” un “Rotāšana” dabā, sadzīvē, telpā, kultūras mantojumā, tai skaitā latviešu tautas folklorā, radot tradīcijās balstītus, mūsdienīgus darbus dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās.

Papildu informācija aplūkojama nolikumā.

Informāciju sagatavoja:
Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos
Sandra Ķirule


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13 141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031