Otrdiena, 27. oktobris
Šodien sveicam: Lilita, Irita, Ita
Laika ziņas: Sigulda +11.4℃, D vējš 5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-02-19
Kultūras centrā “Siguldas devons” iespēja baudīt filmu seansus

Kultūras centrs “Siguldas devons” februārī un martā piedāvā iespēju noskatīties vairākus filmu seansus – latviešu filmu “Oda” dokumentālās filmas “Valkātājs” un “Māra”, kā arī ģimenes filmu, drāmu “Frīdas vasara”.

22. februārī, plkst. 18.00 – latviešu filma “Oda” (60 min, 2019, Latvija).
Filma stāsta par izaicinājumiem un stereotipiem, ar kuriem jāsastopas ekstrēmajiem slēpotājiem. Galvenajā lomā – Valmieras Drāmas teātra aktieris Pauls Iklāvs. Pēc filmas noskatīšanās tikšanās ar tās autoriem.
“Oda” skatītājus pārsteigs ne tikai ar meistarīgo mountaineering jeb alpīnisma un art-house žanru sinerģiju, bet arī ekstrēmiem trikiem, kas izpildīti pilsētvidē. Filma ir īpašs veltījums visam, ko galvenais varonis izdzīvo pārdomu procesā par un ap slēpošanu un apstākļiem, kas to ietekmē. Filmas sižetā dominē divas galvenās darbības vietas. Viena no tām ir telpa, kurā mitinās galvenais varonis, bet otra – guerrilla filmmaking jeb “partizānu kino” manierē filmēti ekstrēmi triki ar slēpēm vairāk nekā 50 dažādās vietās Latvijā un Igaunijā.
Filmu veidojusi pašmāju producentu komanda “Skilluminati”. Režisori: Ernests Cerbulis, Edvards Lansmanis. Filmā piedalās: Pauls Iklāvs, Emīls Ozoliņš, Einārs Lansmanis, Kaspars Ozoliņš, Ernests Cerbulis, Edvards Lansmanis, Reinis Stabiņš, Anete Krasovska. Filma angļu valodā (ierunājis Artūrs Tols) ar subtitriem latviešu valodā.

26. februārī plkst. 18.00 – dokumentālā filma “Valkātājs” (69 min, 2019, Latvija).
Filma stāsta par jaunu profesiju “valkātājs”, kas radusies Latvijas un Eiropas Savienības austrumu pierobežā nelegālās imigrācijas un bezdarba rezultātā. Trīs gadu garumā filmas režisors Ivars Zviedris seko Latvijas un Krievijas pierobežā dzīvojošā Pepiņa gaitām, kurš šad tad naktī satiek nelegālos imigrantus. Vai šīs tikšanās ir nejaušas vai arī slēpj rūpīgi izstrādātu plānu? Turklāt svarīgi pieminēt, ka katru gadu Eiropā nelikumīgi iekļūst apmēram 500 000 nelegālo imigrantu.
Filma latviešu valodā. Filmas seansu ieteicams apmeklēt skatītājiem no septiņu gadu vecuma.

11. martā plkst. 19.00 – dokumentālā filma “Māra” (70 min, 2014, Latvija).
Filmā atainotas latviešu režisores, skatuves mākslas pedagoģes un aktrises Māras Ķimeles attiecības ar vecomammu, dēlu un darbu, dokumentējot teātra kā nereālas realitātes tapšanu ne tikai uz skatuves, bet arī ikdienas dzīvē. Visi šīs dokumentālās filmas varoņi tēlo – daži vairākas lomas, daži arī paši sevi. Bet vai tāpēc viņi nav patiesi? Kopā ar Jaunā Rīgas teātra aktieriem Māra iestudē F. Dostojevska “Noziegums un sods”, kopā ar dēlu Pēteri izspēlē mazas un lielas ģimenes drāmas, kopā ar vecomammu Annu Lācis kļūst par režisori, kopā ar Latvijas talantīgākajiem scenogrāfiem piecdesmit gadu laikā rada Latvijas teātra vēsturē nozīmīgas izrādes. Dažādi laiki, telpas un cilvēki savijas stāstā par mākslinieces drosmi, spēku un ievainojamību.
Filma latviešu valodā. Režisore: Krista Burāne.

18. martā plkst. 19.00 – sadarbībā ar “Kino Bize” ģimenes filma, drāma “Frīdas vasara”. (97 min, 2017, Spānija).
Jutekliski skaista ģimenes filma par sešgadīgu meiteni Frīdu, kas pēc lieliem pārdzīvojumiem no Barselonas tiek aizsūtīta pie radinieku ģimenes laukos. Saulaino vasaru Spānijas lauku mājā Frīda pavada bērnības rotaļās, tomēr meitenei ir grūtības pielāgoties jaunajai dzīvei un aizmirst savu mammu.
Filma spāņu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Režisore: Karla Simona (Carla Simón).

Uz filmu seansiem biļetes iespējams iegādāties mēnesi iepriekš kultūras centra “Siguldas devons” kasē, kā arī seansa norises dienā. Viena filmas seansa biļetes cena – 2,50 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi