Sestdiena, 11. jūlijs
Šodien sveicam: Leonora, Svens
Laika ziņas: Sigulda +13.9℃, DA vējš 3.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-02-21
Stājās spēkā noteikumi par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu

Stājas spēkā Siguldas novada pašvaldības 2019. gada 19. decembra saistošie noteikumi Nr. 55 “Par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā”. Licencētā makšķerēšana Gaujas upes posmā Siguldas novada administratīvajā teritorijā tiek organizēta saskaņā ar nolikumu “Par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā”, kas izstrādāts un saskaņots atbilstoši Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumu Nr. 799 “Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība” prasībām. Licencētās makšķerēšanas organizēšanai Siguldas novada teritorijā ir pilnvarota biedrība “Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība”. 

Licencētā makšķerēšana, izmantojot spiningošanu vai mušiņmakšķerēšanu ar mākslīgo ēsmu, attiecināma uz laša (Salmo salar) un taimiņa (Salmo trutta) ieguvi, un tā darbojas no astronomiskā saullēkta brīža līdz astronomiskā saulrieta brīdim laika periodā no 1. janvāra līdz 30. aprīlim. Makšķernieks, iegādājoties vienu “Dienas licenci”, lomā drīkst paturēt vienu mākslīgi ataudzētu (ar nogrieztu taukspuru) lasi vai vienu  mākslīgi ataudzētu (ar nogrieztu taukspuru) taimiņu. Noķertie laši un taimiņi ar nenogrieztu taukspuru ir saudzīgi jāatlaiž. Vienas “Dienas licences” iegādes cena katrā licencētās makšķerēšanas posmā ir 10 eiro. “Dienas licence” ir derīga tikai kopā ar personu apliecinošu dokumentu konkrētajai personai. Licences var iegādāties tīmekļa vietnē www.epakalpojumi.lv vai licenču pārdošanas vietās, kas publicētas Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrības tīmekļa vietnē.

Pārdoto licenču rezultātā iegūtie līdzekļi tiks izmantoti atbilstoši nolikumā paredzētajam – zivju resursu pavairošanai, zivju nārsta vietu atjaunošanai un kvalitātes uzlabošanai, upes krastu sakopšanai un labiekārtošanai, zivju resursu aizsardzības nodrošināšanai, licencētās makšķerēšanas organizēšanas un kontroles nodrošināšanai, kā arī Zivju fonda ienākumu papildināšanai. Par būtisku licencētās makšķerēšanas ieviešanas ieguvumu uzskatāma iespēja makšķerēšanas tūrisma attīstībai.

Citu zivju makšķerēšanas noteikumi Gaujas upē, izņemot spiningošanu un mušiņmakšķerēšanu ar mākslīgo ēsmu, līdz ar lašveidīgo zivju licencētās makšķerēšanas ieviešanu netiek mainīti. 

Atgādinām, ka Gaujā noķertu lašveidīgo zivju paturēšana ārpus licencētās makšķerēšanas nolikumā minētās teritorijas un/vai ārpus nolikumā minētā laika perioda, un/vai bez iegādātas licences ir aizliegta. 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020