Sestdiena, 5. decembris
Šodien sveicam: Sabīne, Sarma, Klaudijs
Laika ziņas: Sigulda +3.1℃, D vējš 7.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-02-25
“Baltajā flīģelī” apskatāma Aijas Princes gleznu izstāde “Vienkārši prieks”
Līdz 14. martam mākslu skolas “Baltais flīģelis” izstāžu telpā apskatāma gleznotājas Aijas Princes gleznu izstāde “Vienkārši prieks”. 2. martā plkst. 17.00 būs arī iespēja satikties ar pašu mākslinieci, kura pastāstīs vairāk par savām gleznām un to, kur smelties patiesu ieraudzīšanas, sajušanas un radīšanas prieku.
 
Māksliniece glezno eļļas tehnikā, viņas gleznām raksturīga krāsu emocionālā dinamika un triepienu faktūru mirdzošās gaismēnu rotaļas. Dabas krāsu pasaule ir tā, kas apbur gleznotāju, izraisa apbrīnu, un sniedz iespēju gremdēties pārdomās. Sākotnēji vairāk gleznās dominēja ziedi un klusās dabas, paretam akti un kāds portrets. Pēdējās izstādēs arvien vairāk redzamas ainavas, kuras tapušas, strādājot plenēros, un asociatīvi gleznojumi, kuri radušies, iedvesmojoties no dabas nesteidzīgiem vērojumiem vai personīgiem ideju uzplaiksnījumiem.
 
Gleznotājas, mākslas pedagoģes un ainavu arhitektes Aijas Princes pirmā izstāde tika sarīkota Dobelē 1989. gadā. Par to, cik daudz un aktīvi māksliniece strādā, liecina sarīkotās personālizstādes Rīgā, Jūrmalā, Tukumā, Saldū, Valmierā, Jelgavā, Cēsīs, Rūjienā, Kandavā, Dobelē un citās Latvijas pilsētās. Aijas Princes darbi atrodas Dobeles Novadpētniecības muzejā, Ojāra Vācieša muzejā un Tukuma muzeju kolekcijās, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Vācijā, Šveicē, Austrijā, Norvēģijā, Dānijā, Krievijā, Spānijā, Portugālē, ASV, Kanādā, Austrālijā, Francijā un citās valstīs.

 

Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi