Svētdiena, 12. jūlijs
Šodien sveicam: Indriķis, Ints, Namejs
Laika ziņas: Sigulda +10.1℃, D vējš 2.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-02-27
Siguldas, Allažu un Mores pagastā pārbūvēs grants ceļu posmus 17 kilometru garumā

Siguldas novada pašvaldība šajā gadā par vienu no prioritātēm infrastruktūras attīstībā izvirzījusi grants ceļu sakārtošanu Siguldas, Allažu un Mores pagastā, kopumā veicot sešu grants ceļu posmu pārbūvi 17 kilometru garumā. Grants ceļu sakārtošana tiks veikta Latvijas lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam projekta “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros. Darbus plānots uzsākt vasaras sākumā.

Pašvaldības projekta “Siguldas novada pašvaldības trīs grants ceļu posmu pārbūve Allažu un Mores pagastos” laikā paredzēts pārbūvēt šādus ceļu posmus:

  • Rudiņi–Anšpēteri (0,72–1,72 km);
  • Lāčplēši–Augšciems (0,0–0,7 km);
  • Akenstaka–Rūpnieki–Kalēji (0,0–5,4 km).

Savukārt projekta “Siguldas novada pašvaldības trīs grants ceļu posmu pārbūve Siguldas un Mores pagastos” paredzēts pārbūvēt ceļu posmus:

  • A2–Muldas (0,69–4,12 km);
  • Rotas–Akseles–Salmiņi (0,0–2,51 km);
  • A2–Kundziņi–Muldas (0,0–4,01 km).

Ceļu posmu pārbūves laikā visiem posmiem tiks veikta brauktuves un nobrauktuvju segas pārbūve. Papildus tiks tīrīti grāvji, noņemts apaugums, kas kavē ūdens noteci, izbūvēta autoceļa segas konstrukcija, iztīrītas un pārbūvētas caurtekas zem autoceļa un nobrauktuvēm, uzlabota satiksmes drošība visā ceļa posmā un uzstādīti satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi.

Abu projektu kopējās izmaksas ir 978 666,45 eiro, no tām Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums ir 870 000 eiro.

Līdz šim minētajos ceļu posmos vairākas reizes gadā veikti greiderēšanas un profilēšanas darbi. Tāpat pavasarī un rudenī noteikti auto masas ierobežojumi, jo grants ceļu segums ir pārmitrināts, zaudējis nestspēju un intensīvāk veidojas bedres.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020