Otrdiena, 7. jūlijs
Šodien sveicam: Alda, Maruta
Laika ziņas: Sigulda +14.7℃, DR vējš 4.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-02-27
Pašvaldība aicina uzņēmējus pieteikties skolēnu nodarbinātības projektam

Siguldas novada pašvaldība aicina līdz 19. martam pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv pieteikties tos novada uzņēmējus, kuri vasarā vēlas nodrošināt pašvaldības apmaksātas darbavietas Siguldas novada skolēniem no 15 līdz 19 gadu vecumam. Skolēnu pieteikšanās vasaras nodarbinātības projektam sāksies 10. aprīlī. No šā gada pieteikšanās noritēs tikai elektroniski!

Piesakoties nodarbinātības projektam, darba devējam elektroniskajā pieteikumā jānorāda, ka tam nav lielāka nodokļa parāda par normatīvajos aktos noteiktajiem 150 eiro. Papildus tam jāapliecina, ka darbavieta atbilst darba drošības prasībām, nodarbinātības pasākuma vietā ir atbilstoša materiāli tehniskā bāze, kas nepieciešama darba pienākumu veikšanai, kā arī jānoslēdz vienošanos ar Siguldas novada pašvaldību par skolēnu nodarbinātības vasaras brīvlaikā organizēšanu, rēķinu apmaksas kārtību un noteikumiem (vienošanās paraugs pieejams pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv).

Skolēni novada uzņēmumos strādās nepilnu darba dienu (četras stundas dienā) vienu mēnesi. Skolēniem vecumā no 13 līdz 14 gadiem darbu vasarā nodrošinās pašvaldības struktūrvienības un izglītības iestādes, tomēr, ja kāds uzņēmējs ir gatavs nodarbināt arī jaunākus bērnus, būs iespēja pieteikties.

Nodarbinātības pasākumus vasaras brīvlaikā finansēs Siguldas novada pašvaldība, uzņēmējiem būs jāsedz darba devēja sociālais nodoklis. Ar novada uzņēmējiem pašvaldība slēgs vienošanos par konkrētu zināšanu, prasmju apguves organizēšanu skolēniem vasaras darbu laikā atbilstoši Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem. Siguldas novada pašvaldība segs izmaksas no valstī noteiktās minimālās darba algas par faktiski nostrādāto laiku – saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumos Nr. 656 “Noteikumi par minimālo mēneša darba algas apmēru normālā darba laika ietvaros un minimālās stundas tarifa likmes aprēķināšanu” noteikto stundas tarifa likmi.

Jau ziņots, ka 2019. gadā ar darbavietām tika nodrošināti 375 skolēni – visi, kuri atbilda noteiktajiem kritērijiem. Darbavietas nodrošināja 46 uzņēmēji un 21 pašvaldības iestāde un struktūrvienība. Vasaras nodarbinātības projekta īstenošanai – skolēnu darba apmaksai – no pašvaldības budžeta tika izlietoti vairāk nekā 67 tūkstoši eiro.

Plašāka informācija pieejama pašvaldības iekšējos noteikumos “Kārtība, kādā Siguldas novadā vasaras brīvlaikā organizējama skolēnu nodarbinātība” un Izglītības pārvaldē, zvanot uz tālruņa numuru 67970932 vai rakstot uz e-pasta adresi sandra.kirule@sigulda.lv.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13 141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031