Svētdiena, 12. jūlijs
Šodien sveicam: Indriķis, Ints, Namejs
Laika ziņas: Sigulda +10.1℃, D vējš 2.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-02-27
Šonedēļ Siguldas novadā: “Rāmi Riti” koncerts, Siguldas 1. pamatskolas atmiņu grāmatas atvēršana un citi notikumi

Šajā nedēļas nogalē Siguldā norisināsies vairāki kultūras pasākumi – kultūras centrā “Siguldas devons” ikviens aicināts uz mākslinieku grupas zīmējumu izstādes “Vērojums” atklāšanu, kurā zīmējumos būs iespēja aplūkot mūsdienu aktualitātes. Koncertzālē “Baltais flīģelis” norisināsies muzikālās apvienības “Rāmi Riti” meditatīvs etnomūzikas koncerts “Rotājiesi, tu Saulīte”. Siguldas 1. pamatskolā notiks atmiņu grāmatas “PAMATU SKOLA: Siguldas 1. pamatskola laikmeta liecībās, atmiņās un šodienā” atvēršanas svētki par godu skolas 150 gadu jubilejai. Aktīvu brīvdienu cienītājiem šonedēļ būs iespēja doties pārgājienā “Bebruāris Lorupes krastos” kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes ekspertu un dabas fotogrāfu Jāni Zilveru.

Piektdien, 28. februārī

 • Plkst. 19.00 mākslinieku grupas zīmējumu izstādes “Vērojums” atklāšana kultūras centrā “Siguldas devons”.
  Pasākumā piedalīsies Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas mākslas studenti Marģers Vanags un Līva Apšeniece.
  Izstādē varēs aplūkot Anastasijas Bikovas, Lāsmas Bringinas, Veronikas Frolovas, Reiņa Liepas un Elīnas Zundes zīmējumus, kuros kā vienojošā tēma izvirzīta cilvēka attēlošana zīmējumā. Izstādē atklājas atšķirīgi vērojumi: no reālistiska figūras attēlojuma, zīmēšanas procesa dinamikas un ekspresijas līdz acu skatiena digitālam mērījumam. Skatiens tiek notverts distancē, lai iegūtu atskaites punktu, iespēju pietuvoties un attālināties vai spētu samazināt tālumu līdz ilūzijai. Izstāde būs aplūkojama līdz 25. martam.
  Plašāka informācija apskatāma šeit.

Sestdien, 29. februārī

 • Plkst. 11.00 atmiņu grāmatas “PAMATU SKOLA: Siguldas 1. pamatskola laikmeta liecībās, atmiņās un šodienā” atvēršanas svētki Siguldas 1. pamatskolā.
  Sveicot skolu tās pastāvēšanas laikā, Siguldas 1. pamatskolas atbalsta biedrība izdevusi atmiņu grāmatu, kurā apkopoti turpat 150 absolventu un 50 pedagogu stāsti par sadzīvi skolā, klasesbiedru piedzīvojumiem gan stundās, gan ārpus tām, kā arī stāsti par pašu skolu, kas, laikam ejot, mainījusi savu nosaukumu un atrašanās vietu. Pasākumā būs iespēja aplūkot fotogrāfijas un citas vēsturiskas liecības, kas netika iekļautas grāmatā, kā arī iegādāties pašu atmiņu grāmatu. Atvēršanas svētkos piedalīsies skolas direktors Valters Mačs, grāmatas apkopotāja, skolas absolvente Anita Mellupe. Ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies skolēnu muzikālais ansamblis.
  Papildu informācija aplūkojama šeit.
 • Plkst. 11.00 pārgājiens “Bebruāris Lorupes krastos” pa Lorupes nogāzēm.
  Pārgājienā kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes ekspertu un dabas fotogrāfu Jāni Zilveru varēs vērot bebru radīto pasauli Gaujas kreisā krasta pietekā Lorupē, ieraudzīt aizsprostus un kaskādes, kā arī aplūkot un papaijāt īstu dzīvu bebru. Pārgājiena garums aptuveni 5 kilometri; noslēgums ap plkst. 15:00.
  Pieteikšanās, rakstot uz e-pasta adresi info@entergauja.com. Pieteikumā vēlams norādīt dalībnieku skaitu un maksātāju, kā arī telefona numuru saziņai. Dalības maksa – 10 eiro, skolēniem – 5 eiro.
  Papildu informācija pieejama šeit.
 • Plkst. 18.00 muzikālās apvienības “Rāmi Riti” meditatīvs etnomūzikas koncerts “Rotājiesi, tu Saulīte” koncertzālē “Baltais flīģelis”.
  Koncertā klausītājus priecēs jau iemīļotas, kā arī jaunas dziesmas. Koncerta programmas kodolu veido tautasdziesmas ar Ineses Kozuliņas melodijām, tomēr kopējo skanējumu rada katra “Rāmi Riti” mūziķa iekšējā dzirksts, spēlētais instruments, kā arī dziedinošā 432 Hz frekvence, kurā dziesmas tiek atskaņotas.
  Koncertā uzstāsies Inese Kozuliņa (vokāls), Ansis Jansons (kokle), Mārtiņš Miļevskis (perkusijas, taustiņi, vokāls), Arnolds Kārklis (ģitāra, vokāls), Alisa Klimanska (flautas) un Kristīne Štikāne (vokāls) , kā arī divi viesmūziķi Undīne Balode (čells) un Kalvis Vītols (vokāls, perkusijas). Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī vienu stundu pirms pasākuma norises koncertzāles “Baltais flīģelis” kasē Šveices ielā 19, Siguldā. Biļetes cena – no 12 līdz 15 eiro.

 

Izstādes

 • Novadpētniecības izstāde “Putnu Jāņa fenomens. Jānim Brikmanim – 80” Siguldas novada bibliotēkā
 • Skolēnu novadpētniecisko darbu izstāde “Te varētu tapt muzejs” Siguldas novada bibliotēkā
 • Izstāžu cikla “Latvijas kultūras kanons literatūrā” izstāde “Dzejnieka Ulda Bērziņa dzeja” Siguldas novada bibliotēkā
 • Izstāde “Ieskatījās pagātnē, kļuva pazīstams nākotnē. Rakstniekam Jēkabam Janševskim – 155” Siguldas novada bibliotēkā
 • Izstāde “Latvijas kultūras alfabēts” kultūras centrā “Siguldas devons”
 • Gleznotājas Aijas Princes izstāde mākslu skolas “Baltais flīģelis” izstāžu telpā
 • 5. mākslas klases gleznošanas darbu izstāde “Kalni” Mākslu skolā “Baltais flīģelis”
 • Mākslinieku grupas zīmējumu izstāde “Vērojums” kultūras centrā “Siguldas devons”
 • Tematiskā izstāde par sievietēm un sievišķību “Ak sievietes, dievietes!” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020