Trešdiena, 15. jūlijs
Šodien sveicam: Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Laika ziņas: Sigulda +13.6℃, A vējš 1.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-02-28
Notiks Siguldas 1. pamatskolas atmiņu grāmatas atvēršanas svētki

Sestdien, 29. februārī, plkst. 11.00 Siguldas 1. pamatskolā norisināsies skolas atmiņu grāmatas “PAMATU SKOLA: Siguldas 1. pamatskola laikmeta liecībās, atmiņās un šodienā” atvēršanas svētki. Atmiņu grāmatā ir 366 lappuses, tāpēc zīmīgi izvēlēts grāmatas atvēršanas svētku datums. Pasākumā būs iespēja aplūkot fotogrāfijas un citas vēsturiskas liecības, kas netika iekļautas grāmatā, kā arī iegādāties pašu atmiņu grāmatu. Atvēršanas svētkos piedalīsies skolas direktors Valters Mačs, grāmatas apkopotāja, skolas absolvente Anita Mellupe. Ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies skolēnu muzikālais ansamblis.

Jau ziņots, ka pērn Siguldas 1. pamatskola svinēja 150 gadu jubileju. Sveicot skolu tās pastāvēšanas laikā, Siguldas 1. pamatskolas atbalsta biedrība izdevusi atmiņu grāmatu, kurā apkopoti turpat 150 absolventu un 50 pedagogu stāsti par sadzīvi skolā, klasesbiedru piedzīvojumiem gan stundās, gan ārpus tām, kā arī stāsti par pašu skolu, kas, laikam ejot, mainījusi savu nosaukumu un atrašanās vietu.

Atmiņu grāmatā līdztekus absolventu un pedagogu stāstiem būs aplūkojamas 500 fotogrāfijas un 100 dažādu dokumentu kopijas, tai skaitā liecības, diplomi, izraksti no direktoru rīkojumiem, kā arī skolai 130. dzimšanas dienā veltītās dziesmas ar Olgas Jakānes mūziku un Velgas Babjoniševas vārdiem. Tāpat atmiņu grāmatā iekļauta intervija ar skolas direktori Ainu Rāku (direktore laikā no 1950. līdz 1952. gadam), apraksti par skolas absolventiem – zinātņu doktoriem, mūziķiem un māksliniekiem, veiksmīgiem uzņēmējiem Siguldā un absolventiem, kuri savas gaitas saistījuši ar skolotāja darbu pašu absolvētajā skolā.

Papildu informācija par grāmatu pieejama šeit, kā arī zvanot uz tālruņa numuru 28708685.

 

Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020