Piektdiena, 10. jūlijs
Šodien sveicam: Lija, Olīvija, Olivers, Odrija
Laika ziņas: Sigulda +15.7℃, A vējš 2.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-03-04
Nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ daudzviet grants ceļi ir neapmierinošā stāvoklī

Līdzīgi kā citviet Latvijā, arī Siguldas novadā ilgstošā lietus dēļ daudzviet pārvietošanās pa grantētajiem ceļiem ir apgrūtināta – grants ceļu segums ir pārmitrināts, zaudējis nestspēju un tajos intensīvāk veidojas bedres. Siguldas novada pašvaldības speciālisti turpina regulāri apsekot grants ceļus un novērtēt to kvalitāti; vietās, kur grants ceļu segumu plātne ir pietiekami sausa, tiek veikta ceļa segumu planēšana (ceļa seguma virsmas šķērsvilnīšu un 3–4 cm dziļu bedrīšu līdzināšana). Intensīvāki grantēto ielu un ceļu uzlabošanas darbi paredzēti tikai tad, kad grants ceļu segumi būs apžuvuši.

Atgādinām, ka greiderēšanas darbus iespējams veikt tikai sausos laikapstākļos, kad zemes virskārta ir nožuvusi. Mitrā vai lietainā laikā to darīt nav efektīvi, jo, uzbraucot ar smago tehniku un greiderējot pārmitrinātu ielas vai ceļa segumu, to var tikai pasliktināt un vēl vairāk sabojāt.

Kopumā Siguldas novada grantēto ielu un ceļu garums sasniedz vairāk nekā 250 kilometrus. Grantēto ceļu un ielu greiderēšana notiek prioritārā secībā, sākot ar maģistrālajām ielām, kā arī tām, kuru virskārta ir nožuvusi.

Jau ziņots, ka Siguldas novada pašvaldība ielu un ceļu uzturēšanai, kā arī remontdarbiem un projektēšanai šogad paredzējusi vairāk nekā 5,5 miljonus eiro. Šajā gadā plānotos darbus iespējams aplūkot šeit. Novada ielu, ceļu un laukumu uzturēšanu saskaņā ar atklāta konkursa rezultātiem pašlaik veic SIA “DGR serviss”.

Siguldas novada iedzīvotāji par infrastruktūras uzturēšanas nepilnībām uz pašvaldības ielām, ceļiem un laukumiem aicināti informēt pašvaldības klientu apkalpošanas speciālistus, zvanot uz bezmaksas tālruni 80000388, kuri par nepieciešamajiem uzturēšanas darbiem informēs SIA “DGR serviss”.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020