Otrdiena, 7. jūlijs
Šodien sveicam: Alda, Maruta
Laika ziņas: Sigulda +14.7℃, DR vējš 4.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-03-11
Izmantojot dūmu pūtēju, SIA “Saltavots” uzsācis kanalizācijas tīklu inspekcijas

SIA “Saltavots” informē, ka, izmantojot dūmu pūtēju, Siguldā uzsākta sadzīves kanalizācijas tīklu inspekcija, lai noteiktu vietas, kur centralizētajā sadzīves kanalizācijas sistēmā tiek novadīti lietus kanalizācijas notekūdeņi. Procesa laikā rodas sadūmojums gan uz ielas, gan apsekojamajā teritorijā, taču dūmi ir bez smakas un nav kaitīgi ne apkārtējais videi, ne cilvēku veselībai.

Siguldā, līdzīgi kā lielākajā daļu pilsētu, ir divu veidu notekūdeņu sistēmas: šķirtsistēma, kur lietus un sadzīves kanalizācijas notekūdeņu sistēma darbojas atsevišķi, un kopsistēma, kur lietus un sadzīves kanalizācijas notekūdeņu sistēma darbojas kā kopums, kas nozīmē, ka lietus ūdens tiek novadīts sadzīves kanalizācijas sistēmā un apsaimniekots kā sadzīves kanalizācijas notekūdeņi.

Tā kā SIA “Saltavots” rīcībā nav pilnīga informācija par nekustamajos īpašumos ierīkotajām lietus ūdens novadīšanas sistēmām, pa kurām lietus ūdens nonāk centralizētajā sadzīves kanalizācijas sistēmā, tādēļ ir uzsāktas sadzīves kanalizācijas tīklu inspekcijas.

Sadzīves kanalizācijas tīklu pārbaudes tiek veiktas, darba procesā izmantojot speciālu ierīci – dūmu pūtēju, kas tiek pievienota sadzīves kanalizācijas akai, aktivizējot dūmu ģenerēšanu. Ja pēc dūmu ievades centralizētajā sadzīves kanalizācijas sistēmā tiek konstatēti dūmi nekustamajā īpašumā, atkarībā no dūmu izvades vietas, tas var liecināt par lietus ūdens novadsistēmas pieslēgumu centralizētajai sadzīves kanalizācijas sistēmai.

Atgādinām, ka lietus ūdens novadīšana sadzīves kanalizācijas sistēmā ir papildu slodze kanalizācijas sūkņu stacijām un rada problēmas to darbībā, jo tās nav paredzētas šāda apjoma notekūdeņu pārsūknēšanai.

Gadījumos, kad nekustamajā īpašumā SIA “Saltavots” konstatēs nelegālu pieslēgumu, īpašnieki tiks aicināti šo pieslēgumu likvidēt vai legalizēt – ierīkot atsevišķu lietus ūdens novadīšanas sistēmu vai noslēgt līgumu ar SIA “Saltavots” par lietus notekūdeņu novadīšanu sadzīves kanalizācijas tīklos un norēķiniem par šo pakalpojumu atbilstoši MK noteikumiem Nr. 174 “Noteikumi par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu un lietošanu”.

SIA “Saltavots”, apzinot visus šādus ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājus, turpmāk plāno novērst esošās problēmas notekūdeņu apsaimniekošanā lietus laikā, uzlabot lietus ūdens apsaimniekošanas sistēmu pilsētā, kā arī sakārtot uzskaiti un norēķinus par pilsētas tīklā novadītajiem lietus ūdens apjomiem.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13 141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031