Pirmdiena, 6. jūlijs
Šodien sveicam: Anrijs, Arkādijs
Laika ziņas: Sigulda +15.7℃, DR vējš 4.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-03-17
Lielā Talka tiek pārcelta uz 16. maiju
Sakarā ar Latvijā noteikto ārkārtas stāvokli Lielās Talkas organizatori, rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju veselību, ir pieņēmuši lēmumu pārcelt talku no šā gada 25. aprīļa uz 16. maiju, taču līdz tam piedāvā jaunu iespēju – organizēt savas individuālās solo talkas.
 
Lielās talkas organizatori skaidro, ka individuālā solo talka ir iespēja šai pavasarī pavadīt laiku svaigā gaisā un piedalīties apkārtnes sakopšanā. Tās var būt individuālās talkas ar ierobežotu cilvēku skaitu vai var talkot, dodoties pastaigā pa mežu un nepaejot garām zemē nomestiem atkritumiem. Tie, kuri izvēlēsies doties solo talkās, aicināti būt uzmanīgi un ievērot visas piesardzības un higiēnas prasības. 
 
Solo talku vietas, līdzīgi kā pārējās talkošanas vietas, var atzīmēt interaktīvajā kartē tīmekļa vietnē www.talkas.lv. Šī karte var kalpot arī par uzskates līdzekli, kurā cilvēki redzēs citu solo talkotāju aktivitātes, tādējādi sniedzot iespēju savu solo talku rīkot drošā attālumā vai citā dienā. Visi solo talcinieki ir aicināti ar savām aktivitātēm dalīties sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirkas #solotalka #esmuvesels #parveselulatviju. Talkas organizatori sekos līdzi solo talcinieku aktivitātēm un sniegs padomus drošai talkošanai.
 
Savukārt visiem pārējiem, kuri plāno pievienoties kopīgajai talkas dienai 16. maijā, šogad tiks sniegta jauna iespēja, kā pieteikt savu talku. Talkas vietu kartē, sākot ar šo gadu, ikviens talkotājs un talkas organizators varēs atzīmēt un pieteikt divu veidu talkas – uzkopšanas un labiekārtošanas.
 
Labiekārtošanas talkas var pieteikt ikviens talkotājs, neatkarīgi no tā, vai talkošanas notiek privātajā vai publiskajā sektorā. Tās var būt ģimeņu talkas, organizāciju, uzņēmumu vai citas talkas, kuras tiek organizētas uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību un kurās atkritumus, ja tādi ir radušies, aizved paši rīkotāji. Savukārt uzkopšanas talkas ir tās, kuras notiek publiskās teritorijās un kurām ir nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus un kurās tiek nodrošināta savākto atkritumu izvešana.
 
Līdz ar labiekārtošanas vai uzkopšanas talkas vietas atzīmēšanu kartē cilvēks saņems pieeju savam talkas profilam, kas ļaus dalīties ar informāciju par konkrēto talkošanas vietu sociālo tīklu vietnēs, kā arī aicināt pievienoties notikumam arī citus talkotājus un sazināties ar viņiem.
 
Savukārt tos, kuriem noteikta karantīna vai kuri vēlas pārlaist šo laiku drošībā savās mājās, tiek aicināti piedalīties Ideju Talkā. Tā Lielās Talkas ietvaros notiek jau otro gadu, un cilvēki ir aicināti dalīties ar savām idejām, kā padarīt Latviju un pasauli zaļāku, ilgtspējīgāku, drošāku un skaistāku, un to, kā risināt samilzušās vides problēmas ilgtermiņā. Savas idejas var sūtīt uz e-pasta adresi talkas@talkas.lv vai aizpildīt elektronisko anketu tīmekļa vietnē www.talkas.lv.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13 141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031