Piektdiena, 29. maijs
Šodien sveicam: Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Laika ziņas: Sigulda +7.8℃, Z vējš 3.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-03-18
Siguldas slimnīcā veiktās bariatriskās ķirurģijas operācijas visaugstāk novērtē norvēģi

Līdztekus klasiskā tūrisma iespējām Siguldas novadā aizvien vairāk tiek aktīvi pilnveidoti nišas piedāvājumi, koncentrējoties uz unikālu, kvalitatīvu un mūsdienīgu pakalpojumu nodrošināšanu. SIA “Siguldas slimnīca” nodrošina unikālas bariatriskās un robotizētās stereotaktiskās radioķirurģijas procedūras. Kvalitatīva un ekonomiski izdevīga piedāvājuma dēļ aizvien biežāk Siguldas novadu kā galamērķi veselības uzlabošanai izvēlas ārvalstu tūristi, veicinot medicīnas tūrisma eksporta pieaugumu. Pērn no visiem Siguldas slimnīcas ārzemju pacientiem teju 90% bijuši no Norvēģijas.

Siguldas slimnīcā 2019. gadā veiktas 272 plānveida bariatriskās operācijas klientiem, no kuriem 226 ir bijuši ārvalstu pacienti. Savukārt robotizēta stereotaktiskās radioķirurģijas procedūra veikta 121 pacientam, tostarp 60 ārzemniekiem. Siguldu kā kvalitatīvu medicīnas tūrisma galamērķi unikālu procedūru veikšanai 2019. gadā no visu ārzemju pacientu kopuma izvēlējušies 89,8% Norvēģijas iedzīvotāju, pārsvarā tieši sieviešu dzimuma pārstāves. Medicīnas tūristi Siguldā ieradušies arī no Islandes, Ukrainas un Lietuvas vecumā no 40 līdz 54 gadiem. Arī Eiropas valstu, tai skaitā Dānijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, kā arī Austrumeiropas valstu, Kanādas un Krievijas iedzīvotāji vecumā no 28 līdz pat 62 gadiem arvien vairāk konkurētspējīgo cenu dēļ iecienījuši slimnīcas piedāvātās operācijas.

Laparoskopiskās ķirurģijas sniegtās iespējas radikāli ārstēt aptaukošanās slimību izmanto arī pašmāju iedzīvotāji, kuri novērtē sarežģīto operāciju kvalitāti tieši Siguldas slimnīcā. Lai nodrošinātu nepārtrauktu pakalpojuma attīstību, Siguldas slimnīca ir iegādājusies laparoskopijas iekārtu ar 4K izšķirtspēju, kas šobrīd ir vienīgā tāda veida iekārta Latvijā. 4K izšķirtspējas laparoskopijas sistēma patlaban ir pasaulē kvalitatīvākā tehnoloģija, sniedzot iespēju mazinvazīvās operācijas veikt precīzāk, kvalitatīvāk un ātrāk.

Robotizētās stereotaktiskās radioķirurģijas procedūras piedāvā labdabīgu un ļaundabīgu audzēju ārstēšanu, turklāt tuvākā valsts ar līdzvērtīgu modernu aprīkojumu, kura piedāvā šāda veida procedūras, atrodas Somijā. Ar šo metodi var ārstēt primārus audzējus un metastāzes cilvēka ķermenī – galvā, mugurkaulā, prostatā, aknās, nierēs, plaušās un citur.

Pašlaik SIA “Siguldas slimnīca” turpinās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta 770 650 eiro vērtībā, kā rezultātā pilnīgi tiek rekonstruēta slimnīcas 3. nodaļa un kāpņu telpa uz Uzņemšanas nodaļu. Projekta realizācijai 85% finanšu līdzekļi piešķirti no ERAF, Veselības ministrija piešķīrusi 9%, kā arī Siguldas novada pašvaldības finansējums – 6%.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 2728 29 3031