Trešdiena, 27. maijs
Šodien sveicam: Dzidra, Gunita, Loreta, Dzidris
Laika ziņas: Sigulda +10.3℃, Z vējš 2.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-03-20
Pašvaldība turpina sniegt līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem un auklēm

Saskaņā ar Ministru kabineta 12. marta rīkojuma 4.2. punktu “pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu” Siguldas novada pašvaldības bērnudārzos tiek nodrošinātas dežūrgrupas līdz tālākam Ministru kabineta rīkojumam. Savukārt privātajiem bērnudārziem, kā arī bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem joprojām tiek nodrošināts pašvaldības noteiktais līdzfinansējums

Ņemot vērā valstī noteikto ārkārtējo situāciju, Siguldas novada pašvaldības dome veikusi izmaiņas saistošajos noteikumos Nr. 38 “Par kārtību, kādā Siguldas novada pašvaldība sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam”, nosakot, ka bērnam līdzfinansējums tiek saglabāts arī tādā gadījumā, kad bērna vecāki vai pārstāvji rakstveidā ir informējuši privāto pirmsskolas izglītības iestādi vai bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju, par to, ka valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā paši nodrošinās bērna pieskatīšanu dzīvesvietā.

Siguldas novada pašvaldība un Siguldas novada Bāriņtiesa ārkārtējās situācijas apstākļos aicina vecākus īpašu vērību pievērst bērnu drošībai un aprūpei, nodrošinot bērniem piemērotus apstākļus dzīvesvietā.

Jau ziņots, ka, lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem vismaz reizi nedēļā ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav pēdējo 14 dienu periodā bijuši ārvalstīs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām, un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu. Katra izglītības iestāde, izvērtējot nepieciešamību, ir tiesīga apliecinājumu pieprasīt arī biežāk.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 272829 3031