Svētdiena, 7. jūnijs
Šodien sveicam: Gaida, Arnis, Arno
Laika ziņas: Sigulda +16.1℃, D vējš 2.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-03-24
Uzņēmēji tiek aicināti informēt pašvaldību par savu darbību un iespējamiem atbalsta instrumentiem

Saskaroties ar vairākiem izaicinājumiem, piemēram, apgrozījuma kritumu, eksporta samazinājumu, darbības nodrošināšanu dīkstāves laikā un citiem būtiskiem faktoriem, kas ietekmē uzņēmēju ikdienas darbību, Siguldas novada pašvaldība aicina uzņēmējus dalīties ar savu esošo situāciju, faktoriem, kas ietekmē uzņēmuma darbību, un tās rādītājiem. Tāpat uzņēmēji aicināti izteikt viedokli un līdz 26. martam aicināti aizpildīt anketu par to, kāds atbalsts būtu nepieciešams, izmantojot pašvaldības un valsts atbalsta instrumentu loku. Vairāku jomu uzņēmējdarbības nepārtraukta un pilnvērtīga veikšana ārkārtas stāvokļa laikā ir apgrūtināta un ekonomiski neparedzama, ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatību, tādēļ kopīgi jārod risinājumi situācijas uzlabošanai ikvienā nozarē.

Jau šobrīd pašvaldība lēmusi atbalstīt uzņēmumus, kurus vissmagāk ietekmējusi ārkārtas situācija, piemērojot nekustamā īpašuma nodokļa atlaides 90% apmērā Siguldas novadā esošajiem uzņēmumiem, kas nodrošina izmitināšanas pakalpojumu, kā arī 50% apmērā – sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem. Tāpat pašvaldība lēmusi piešķirt atvieglojumus minētajām nozarēm saistībā ar komunālajiem maksājumiem un dot iespēju uzņēmējiem terminēti pārtraukt telpu nomas līgumu ar pašvaldību, ja darbība ir tieši ietekmēta vai apturēta saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju.

Likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” var plašāk iepazīties ar valsts atbalsta mehānismu uzņēmumiem valsts kompetences ietvaros. Finanšu ministrijas 23. martā sagatavotā informācija darba devējiem un darba ņēmējiem.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 101112 1314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930