Ceturtdiena, 28. maijs
Šodien sveicam: Vilis, Vilhelms
Laika ziņas: Sigulda +9.7℃, ZA vējš 0.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-03-26
Uzsāks inženierkomunikāciju izbūvi Pulkveža Brieža un Melioratoru ielā; plānoti satiksmes ierobežojumi

Pirmdien, 30. martā, tiks uzsākti iekšpagalma labiekārtošanas un inženierkomunikāciju infrastruktūras izbūves darbi Pulkveža Brieža ielā 80 un Melioratoru ielā 2, kur notiks brauktuves, ietves, iebraucamā ceļa un autostāvlaukuma, kā arī lietusūdens kanalizācijas sistēmas izbūve. Būvdarbu veikšanas laikā tiks ierobežota transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Melioratoru un Vildogas ielā. Iespējami satiksmes ierobežojumi Pulkveža Brieža ielā 80 un pie Siguldas 1. pamatskolas. Iedzīvotāji aicināti sekot līdzi izvietotajām satiksmes organizācijas shēmām un pievērst uzmanību zīmēm. Būvdarbus paredzēts noslēgt jūnija beigās.

Būvdarbus veiks iepirkumā uzvarējušais būvuzņēmums SIA “RST Skrūvpāļi”. Projekta kopējā summa ir 196 631,90 eiro (ar PVN); Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējums – vairāk nekā 126 tūkstošu eiro apmērā. Iekšpagalma labiekārtošanas un infrastruktūras izbūves darbus finansē dzīvokļu īpašnieku biedrības “Pulkveža Brieža 80” un “Melioratoru 2” ar kopējo līdzmaksājumu 70 291,46 eiro apmērā.

Siguldas novada pašvaldība jau vairāk nekā desmit gadus piedāvā iespēju namīpašniekiem saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz pat 90% novada publiskās infrastruktūras sakārtošanai, veicot iebraucamo ceļu, daudzdzīvokļu māju stāvlaukumu vai centralizēto ūdens un kanalizācijas tīklu pievadu sakārtošanu. Pašvaldības atbalsts un līdzfinansējuma apjoms ir vērā ņemams un ļauj ietaupīt iedzīvotājiem, vienlaicīgi izbūvējot kvalitatīvu, ikdienā visvairāk lietojamo infrastruktūru, uzlabojot vides kvalitāti un padarot dzīves telpu pievilcīgāku.

Pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 7 “Par fizisku un juridisku personu līdzdalību infrastruktūras objektu jaunas būvniecības, pārbūves un atjaunošanas darbu līdzfinansēšanā” paredz, ka juridiskas vai fiziskas personas var saņemt līdzfinansējumu līdz pat 90% no kopējām izmaksām iebraucamo ceļu pārbūves vai atjaunošanas darbiem pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām, kā arī iebraucamo ceļu, pagalmu un stāvlaukumu jaunai būvniecībai, pārbūvei vai atjaunošanai pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām, kas nodotas ekspluatācijā līdz 2003. gada 1. jūnijam.

Iebraucamo ceļu atjaunošanu pašvaldība līdzfinansē šādā kārtībā:

  • 50% apmērā – ja iebraucamo ceļu izmanto vienas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas iedzīvotāji;
  • 70% apmērā – ja iebraucamo ceļu izmanto vismaz divu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotāji;
  • 90% apmērā – ja bez daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas iedzīvotājiem iebraucamo ceļu izmanto vēl citi iedzīvotāji nokļūšanai līdz pašvaldības vai valsts sabiedriskajām iestādēm;
  • iekšpagalmu sakārtošanai no ierosinātāja līdzekļiem tiek segtas izmaksas ne mazāk kā 50% apmērā no attiecīgā objekta tāmes summas.

Lai pieteiktos pašvaldības līdzfinansējumam, iedzīvotājiem līdz 1. oktobrim jāiesniedz pieteikums, izmaksu aprēķinu tāme, ieceres skice un apraksts, būvatļauja ar atzīmi par projektēšanas nosacījumu izpildi vai paskaidrojuma raksts un, ja nepieciešams, arī tehniskais projekts. Ja ierosinājums par infrastruktūras objektu jaunas būvniecības, pārbūves vai atjaunošanas darbiem tiks atbalstīts, tad tiks noslēgts līdzfinansēšanas līgums par līdzfinansējuma summu un projekta realizācijas kārtību, kā arī veikta iepirkumu procedūra.

Plašāka informācija pieejama Siguldas novada pašvaldības Teritorijas attīstības pārvaldē, zvanot uz tālruņa numuru 67800955 vai rakstot uz e-pasta adresi ipasumi@sigulda.lv.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 2728 29 3031