Ceturtdiena, 4. jūnijs
Šodien sveicam: Elfrīda, Sintija, Sindija
Laika ziņas: Sigulda +17.1℃, Z vējš 2.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-03-30
Novada skolās veiksmīgi aizvadīta pirmā attālināto mācību nedēļa

Ņemot vērā valstī noteikto ārkārtējo situāciju, no 23. marta Siguldas novada skolu audzēkņi mācās attālināti. Skolu direktori apstiprina, ka mācības pirmajā nedēļā aizvadītas veiksmīgi – katra novada skola darbojās saskaņā ar izstrādāto plānu, par to iepriekš informējot skolēnus un vecākus. Lai mācību process norisinātos pēc iespējas veiksmīgāk, tiek nodrošināta regulāra informācijas apmaiņa – mācību priekšmetu skolotāji komunicē ar skolēniem, klašu audzinātājiem, nepieciešamības gadījumā ar skolēnu vecākiem, un atbilstoši skolas norādēm skolēni sniedz atgriezenisko saiti, kā tiek veikti uzdotie uzdevumi. Ja skolēniem vai vecākiem ir neskaidrības par mācību procesu norisi, nepieciešams atbalsts, pašvaldība aicina sazināties ar klases audzinātāju, mācību priekšmetu skolotājiem vai skolas administrāciju.

Lai attālināto mācību procesu padarītu skolēniem un skolotājiem savstarpēji saprotamu, cenšoties sabalansēt skolotāju ieguldīto darbu un skolēniem veicamos uzdevumus, otrajā mācību nedēļā tiks rasti risinājumi nepieciešamajiem uzlabojumiem sekmīga attālinātā mācību procesa norisei. Sākoties jaunai mācību nedēļai, skolotāji izvērtē arī skolēniem uzdoto mācību uzdevumu apjomu, jo dažkārt to ir nepieciešams palielināt, dažkārt samazināt. Jāatgādina, ka tiem skolēniem, kuriem nepieciešams tehniskais atbalsts, ir rasti risinājumi, lai varētu nodrošināt mācību procesu attālināti – vairāk nekā 50 tehniskās vienības novada skolēniem nodrošinājusi Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī atbalstu spēja sniegt skolas pašas, izmantojot skolas datortehnikas iespējas. Atsevišķas novadnieku ģimenes sniedza atbalstu citu ģimeņu atvasēm, piedāvājot mācību procesa nodrošināšanai datorus.

Skolotāji kopumā pozitīvi novērtē, ka gan skolēniem, gan pašiem skolotājiem ir iespēja apgūt līdz šim neizmantotas tiešsaistes platformas un rīkus. Tāpat jauns izaicinājums skolēniem ir veicamo darbu organizēšana un pašdisciplīna.

Jau iepriekš informējām, ka mācību process skolās galvenokārt norisinās saskaņā ar noteikto stundu grafiku un e-klasē pieejamo informāciju. Mācību apguvei skolēni izmanto grāmatas un darba burtnīcas, skenētus mācību materiālus, kā arī pedagogu veidotos elektroniskos mācību materiālus un tiešsaistes materiālus tādās vietnēs kā uzdevumi.lv, soma.lv, Youtube. Savukārt saziņai tiek izmantots e-pasts, tālrunis, tiešsaistes tikšanās vietne Zoom, lietotne Whatsapp. Skolēniem mācību vielas nostiprināšanai vai jautājumu gadījumā pieejamas arī tiešsaistes konsultācijas; konsultāciju grafiku iespējams aplūkot katras skolas tīmekļa vietnē vai uzzināt, sazinoties ar klases audzinātāju. Ja skolēns veselības stāvokļa vai citu iemeslu dēļ nevar iesaistīties attālinātās mācīšanās procesā, par to nekavējoties ir jāinformē klases audzinātājs.

Arī tiem skolēniem, kuri apgūst profesionālās ievirzes izglītību, mācības norisinās attālināti, pildot uzdotos uzdevumus e-klasē. Siguldas Sporta skolas audzēkņiem jāveic individuālie treniņu plāni, kā arī jāiesūta atskaites par paveikto. Savukārt Mākslu skolā “Baltais flīģelis” Mūzikas, mākslas un Teātra nodaļas audzēkņiem mācību procesa laikā ir iespēja tiešsaistē vērot operas un koncertus, kā arī izstādes un mākslas galerijas. Mūzikas nodaļas audzēkņiem, kuri šogad absolvēs skolu, instrumentu spēles mācību process jāieraksta un jāiesniedz savas specialitātes skolotājam vērtēšanai.

Lai arī mācības notiek attālināti, novada skolas ir atvērtas katru darba dienu, lai skolotāji nepieciešamības gadījumā varētu gatavot mācību materiālus. Skolēnu ierašanās skolā iespējama tikai galējas nepieciešamības gadījumā, iepriekš saskaņojot savu ierašanos ar skolas administrāciju.

Visas izglītības iestādes apstiprina, ka attālinātais mācību process izdodas, tas tiek veiksmīgi koordinēts, tiek veikta mācību procesa izvērtēšana, lai regulāri rastu jaunus uzlabojumus un risinājumus.

Pašvaldība izsaka pateicību visu izglītības iestāžu vadības pārstāvjiem, skolotājiem, skolēniem un vecākiem par iesaistīšanos attālinātā mācību procesa veikšanā, apzinoties, ka iesaiste bērnu izglītošanā patlaban prasa papildus investīcijas un atdevi no visiem.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 101112 1314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930