Ceturtdiena, 28. maijs
Šodien sveicam: Vilis, Vilhelms
Laika ziņas: Sigulda +10.6℃, ZR vējš 1.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-04-01
Pašvaldība piešķir atbalstu krīzes skartajām ģimenēm

Lai pašvaldības iedzīvotāji saņemtu atbalstu krīzes situācijā vai palīdzību īslaicīgu problēmu risināšanā, pašvaldība saskaņā ar saistošajiem noteikumiem piešķir pabalstu 80 eiro apmērā vienai personai pamatvajadzību nodrošināšanai. Papildus tam tiek piešķirti 50 eiro mēnesī par katru aprūpē esošu bērnu, taču saskaņā ar grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā pašvaldības krīzes pabalsta lielums būs atkarīgs arī no tā, vai iedzīvotājam ir piešķirts dīkstāves pabalsts. Sociālajā dienestā katrs gadījums tiek izskatīts individuāli.​ Atgādinām, ka krīzes situācijā palīdzību var saņemt ne tikai trūcīgie un maznodrošinātie novadnieki, bet arī tie, kuri nonākuši īslaicīgās grūtībās, piemēram:

 ja persona zaudējusi ienākumus ārkārtējās situācijas laikā, piemēram, atrodoties bezalgas atvaļinājumā, personai piešķirts bezdarbnieka statuss, bet vēl nav saņemts bezdarbnieka pabalsts, kā arī citas personas, kas zaudējušas ienākuma avotu;
 ja ģimenei vai personai, kura atrodas pašizolācijā, ir radušies papildu neplānoti izdevumi;
 ja ģimene atrodas vai ir atradusies karantīnā un tai nav iztikas līdzekļu, kā arī citos gadījumos.

Pabalsts krīzes situācijā uz laiku līdz trim mēnešiem tiek piešķirts:

 80 eiro personai un 80 eiro katrai apgādībā esošai personai, ja ģimenē viena darbspējīga persona ir zaudējusi ienākumus;
 80 eiro katram ģimenes loceklim, ja visas ģimenē esošās darbspējīgās personas ir zaudējušas ienākumus.

Atbalsts krīzes situācijā pieejams pēc personas iesnieguma, kā arī situāciju pamatojošu dokumentu saņemšanas Sociālajā dienestā. Pieteikties pabalstam krīzes situācijā var, aizpildot e-pakalpojumu pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv vai aizpildot šo iesnieguma paraugu un nosūtot elektroniski uz e-pasta adresi socialais.dienests@sigulda.lv.

Papildus tam vakar, 31. martā, Ministru kabineta sēdē tika nolemts, ka valsts piešķirto mērķdotāciju skolēnu ēdināšanā varēs izlietot 1., 2., 3. un 4. klašu skolēniem, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm. Savukārt, ja visi līdzekļi šim mērķim nebūs izlietoti, tos varēs atvēlēt arī 5., 6., 7., 8. un 9. klašu skolēniem, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm.

Valdība noteikusi, ka pašvaldībai būs tiesības noteikt piemērotāko ēdiena nodrošināšanas veidu – brīvpusdienu piegāde bērniem mājās, pārtikas pakas bērna ģimenei, zupas virtuves pakalpojumi vai cits ēdiena piegādes veida risinājums. Siguldas novada pašvaldība tuvākajā laikā informēs par pieņemto lēmumu ēdināšanas jautājuma risināšanā.

Siguldas novada pašvaldībasSociālā dienesta un Bāriņtiesas speciālisti aicina iesaistīties sabiedrību palīdzības nodrošināšanā, ja līdzcilvēkiem klājas grūti. Aicinām informēt par vientuļiem senioriem, novārtā atstātiem bērniem vai ikvienu, kas nonācis grūtībās, jo, sadarbojoties visām iesaistītajām pusēm un rīkojoties atbildīgi, mums izdosies ierobežot vīrusa izplatību un atgriezties ierastajā ikdienā. Ja kāds vēlas palīdzēt novada ģimenēm vai vientuļiem cilvēkiem personīgi, aicinām sazināties ar Sociālā dienesta speciālistiem, kuri informēs par nepieciešamību! Būsim saudzīgi pret savu veselību un atbildīgi viens pret otra veselību, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus!

Ar Siguldas novada pašvaldības Sociālo dienesta var sazināties:

 zvanot uz tālruņa numuriem 67800966, 67385298 vai 67381454;
 nosūtot informāciju elektroniski uz e-pasta adresi socialais.dienests@sigulda.lv;
 ievietojot iesniegumu ar situācijas aprakstu, ja nepieciešams, pievienojot apliecinošu dokumentu kopijas, pasta kastītēs Sociālajā dienestā Zinātnes ielā 7, Peltēs, vai Rīgas ielā 1, Siguldā, kā arī Mores pagasta pārvaldē Siguldas ielā 11, Morē vai Allažu pagasta pārvaldē Birzes ielā 4, Allažos.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 2728 29 3031