Svētdiena, 25. oktobris
Šodien sveicam: Beāte, Beatrise
Laika ziņas: Sigulda +9.6℃, D vējš 3.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-04-03
Akcija “Satiec savu meistaru!” norisināsies septembrī

Ik gadu aprīlī notiek akcija “Satiec savu meistaru!”, kas kopš 2009. gada norisinās vienlaikus ar Francijā aizsākto starptautisko projektu “Eiropas amatu prasmju dienas”, kas veltīts amata prasmju saglabāšanai, popularizēšanai un tālāknodošanai. Saistībā ar šī brīža situāciju pasaulē, projekta pasākumi visā Eiropā šopavasar ir atcelti. Latvijā akcija “Satiec savu meistaru!” norisināsies no 4. līdz 6. septembrim, kad savu darbnīcu durvis ikvienam interesentam vērs arī Siguldas novada tradicionālo prasmju meistari.

Taču šobrīd amatnieki un meistari ir atsaukušies Latvijas Nacionālā kultūras centra aicinājumam un dalās ar savām prasmēm tiešsaistē, piedaloties akcijā  “Satiec savu meistaru virtuāli!”.

Akcijas “Satiec savu meistaru virtuāli!” laikā ikvienam ir iespēja radīt mājās pašiem savu Siguldas spieķīti. Kā zināms jau 200 gadu senos rakstos par Siguldu ir teikts, ka vietējie iedzīvotāji tirgojuši tūristiem spieķus. Sākumā tie bija vienkāršāki, nemizoti, taču laika gaitā katrs meistars centās savus spieķus padarīt īpašus, tos izdaiļojot ar iededzinātiem zīmējumiem. Siguldas spieķa darināšanas prasme kā viena no pirmajām sešām vērtībām iekļauta Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Spieķis joprojām ir viens no atpazīstamākajiem Siguldas simboliem. Šobrīd Siguldas novadā un apkārtnē ir zināmi 11 vietējie iedzīvotāji, kas prot gatavot spieķus. Viņu vidū ir arī Antra Plavgo, kura šajā video piedāvā iepazīties ar seno spieķa izgatavošanas procesu, un pašiem radīt savu Siguldas spieķīti.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi