Ceturtdiena, 4. jūnijs
Šodien sveicam: Elfrīda, Sintija, Sindija
Laika ziņas: Sigulda +17.1℃, Z vējš 2.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-04-08
Sākas pieteikšanās platību maksājumiem

Lauku atbalsta dienesta (LAD) informē, ka no šodienas, 8. aprīļa, līdz 15. jūnijam var pieteikties platību maksājumiem. Pieteikšanās notiek attālināti, Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā aizpildot vienoto iesniegumu.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, Lauku atbalsta dienests ir veicis izmaiņas klientu apkalpošanas darbā. Klientiem šobrīd nav iespējams saņemt klātienes konsultācijas un klātienes palīdzību. Visu nepieciešamo atbalstu klientiem dienests sniedz pa tālruni – šādi iespējams saņemt ne tikai konsultācijas, bet dienesta darbinieki tālruņa sarunas laikā klienta vietā var aizpildīt un iesniegt vienoto iesniegumu. Konsultācijas par pieteikšanos platību maksājumiem var saņemt, zvanot uz tālruņa numuru 67095000.

Dienesta speciālisti līdz šā gada 8.maijam pa tālruni sazināsies ar tiem klientiem, kuriem iepriekšējā gadā bija nepaciešama klātienes palīdzība iesniegumu aizpildīšanā, lai noskaidrotu, vai palīdzība nepieciešama arī šogad. Šāda palīdzība tiks sniegta tikai tiem klientiem, kuri paši nevar aizpildīt iesniegumu elektroniski.

Vienotais iesniegums pa tālruni tiek aizpildīts, pamatojoties uz 2019. gada atbalsta iesnieguma datiem un klienta pa tālruni sniegto informāciju par izmaiņām tajos. Dienesta darbinieki ar klientu pārrunā aizpildītā vienotā iesnieguma saturu, tostarp, deklarēto lauku skaitu, kopējo pieteikto platību, deklarētos kultūraugus un to platības un pieteiktos atbalsta veidus. Klienta pa tālruni izteiktais mutvārdu iesniegums ir pamats vienotā iesnieguma iesniegšanai. Saruna ar klientu tiks ierakstīta un būs kā apliecinājums datu pareizībai. Pirms iesnieguma aizpildīšanas, dienesta specialisti pārliecināsies par klienta identitāti.

Ja klients piesakās akcīzes degvielas saņemšanai, tad arī šo iesniegumu dienesta speciālisti palīdz aizpildīt un iesniegt attālināti pēc sarunas ar klientu.

Lauku atbalsta dienests atgādina, ja lauksaimnieks jau ir aizpildījis informāciju vienotajā iesniegumā līdz platību sezonas sākumam, ko no 14. februāra varēja pildīt kā “Provizorisko iesniegumu”, tad šis iesniegums tagad ir jāiesniedz Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Papildu informācija par platību maksājumiem pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja:
Lauku atbalsta dienesta Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Kristīne Ilgaža


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 101112 1314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930