Svētdiena, 25. oktobris
Šodien sveicam: Beāte, Beatrise
Laika ziņas: Sigulda +10.6℃, DR vējš 2.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-04-09
Sākusies sabiedrības balsošana par kultūras projektiem Vidzemē

Līdz 23. aprīlim novadniekiem ir iespēja paust atbalstu par kādu no konkursā “Vidzemes kultūras programma 2020” iesniegtajiem projektiem. Kopumā Vidzemes plānošanas reģionā iesniegti 149 projektu pieteikumi, tostarp konkursā iesniegti arī vairāki projekti no Siguldas novada. Visu 149 projektu kopējā summa ir 637 373,67 eiro, taču šogad konkursā tiks sadalīts finansējums 143 000 eiro apmērā.

Balsot iespējams Vidzemes plānošanas reģiona tīmekļa vietnē www.balso.vidzeme.lv, kur ir publicēti arī visu šogad konkursam iesniegto 149 kultūras iniciatīvu projektu apraksti. Balsot var ikviens iedzīvotājs no 16 gadu vecuma. Katram ir iespēja nobalsot par trim dažādiem projektiem. Ar balsošanas rezultātiem tiks iepazīstināta programmas ekspertu komisija un lēmumu par projektu atbilstību programmai, kā arī finansējuma piešķiršanu, pieņems Valsts kultūrkapitāla fonds saskaņā ar ekspertu komisijas sagatavoto ieteikumu.

Iesniegtie projekti aptver dažādas kultūras jomas un pasākumus Vidzemes kultūrvēsturiskā novada teritorijā. Līdz aprīļa beigām ekspertu komisija izvērtēs pieteiktos projektus un 5. maijā būs zināmi konkursa rezultāti. Programmas atbalstīto projektu saraksts tiks publicēts Vidzemes plānošanas reģiona tīmekļa vietnē www.vidzeme.lv.

Balsojums izsludināts, lai iesaistītu sabiedrību un veicinātu viedokļa paušanu par to, kas vietējā mērogā ir būtiski, tomēr saņemto balsu apjoms negarantē finansējuma piešķiršanu. Iedzīvotāju balsojuma rezultāts dos skatījumu uz vidzemnieku priekšstatiem par kultūras aktivitātēm Vidzemē un ļaus lēmuma pieņēmējiem labāk izprast sabiedrības vajadzības.

“Vidzemes kultūras programmu” Vidzemes plānošanas reģions īsteno jau 13. gadu. Tās ietvaros iespējams iegūt finansējumu kultūras projektu ieviešanai Vidzemes vēsturiskā novada teritorijā. Programmas mērķis ir veicināt līdzsvarotu visu kultūras un mākslas nozaru jaunrades attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu valstī.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi