Svētdiena, 25. oktobris
Šodien sveicam: Beāte, Beatrise
Laika ziņas: Sigulda +9.6℃, D vējš 3.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-04-16
Bibliotēkas no 20. aprīļa apmeklētājiem būs pieejamas katru darbdienu

Siguldas novada bibliotēka informē, ka no 20. aprīļa visās Siguldas novada bibliotēkās – Siguldas novada bibliotēkā, Siguldas pagasta Centra bibliotēkā, Jūdažu bibliotēkā, Mores pagasta bibliotēkā, Allažu pagasta bibliotēkā –  lasītājus klātienē apkalpos katru darbdienu no plkst. 12.00 līdz 13.00. Tomēr, tāpat kā līdz šim, kamēr būs spēkā valstī izsludinātā ārkārtējā situācija, bibliotēkās visi pasākumi ir atcelti, lasītavās uzturēties nedrīkstēs un būs jāievēro noteiktā distancēšanās no citiem apmeklētājiem.

Kamēr lielākā daļa Latvijas bibliotēku lasītājiem šajā laikā ir slēgtas, Siguldas novada bibliotēkas turpināja apkalpot lasītājus klātienē, samazinot darba laiku uz dažām stundām nedēļā. Laikā, kad bibliotēkas lasītājiem ir slēgtas, bibliotēku darbinieki turpina strādāt. Kopš 16. marta Siguldas novada bibliotēkā apkalpoti 523 lasītāji un izsniegtas 1693 grāmatas, pagastu bibliotēkās apkalpoti 308 lasītāji un izsniegtas 1059 grāmatas. Iedzīvotāji ir aktīvi izmantojuši Siguldas novada bibliotēku elektronisko kopkatalogu – kopskaitā notikušas 3467 sesijas, no tām autentificētas – 530. Bibliotēku darbinieki strādā pie jauno grāmatu apstrādes, lai tās ātrāk nokļūtu pie lasītājiem, aktīvs darbs turpinās arī pie Siguldas novadpētniecības datubāzes papildināšanas, apkopojot iespiestos materiālus par Siguldas novadu: personībām, norisēm, kultūvēsturiskajiem notikumiem un citiem.

Visās bibliotēkās katru dienu tiek apstrādāti attālinātie grāmatu un periodisko izdevumu pieprasījumi, tiek atbildēts uz e-pastiem, sniegtas konsultācijas gan telefoniski, gan rakstiski, tiek izsniegti vai atjaunināti autorizācijas dati attālinātai kataloga lietošanai un lai piereģistrētos e-grāmatu bibliotēkā www.3td.lv. Ik dienu noris arī žurnālu un laikrakstu apstrāde. Notiek arī grāmatu pasūtīšana lasītājiem no citām bibliotēkām, tai skaitā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Starpbibliotēku abonementa kārtā. Tiek tīrītas atnestās grāmatas, novietotas karantīnā, kā arī sakārtotas tās grāmatas, kurām beigusies karantīna.

Pagastu bibliotēkās bibliotekāres pārskata grāmatas, salīmē lasītāju bojātās grāmatas, izvērtē grāmatu krājumu – novecojušās grāmatas un preses izdevumus, kā arī bojātās grāmatas noraksta, sistematizē novadpētniecības materiālus (materiāli no žurnāliem, avīzēm par rakstniekiem, aktieriem, ievērojamiem cilvēkiem, notikumiem, vietējiem dabas un vēstures objektiem), tiek kārtotas novadpētniecības mapes. Notiek dāvinājumu grāmatu apstrāde. Tiek sagatavoti materiāli pasākumiem un izstādēm, kas gaidāmas vasarā un rudenī – Vasaras āra lasītavai, novadnieku jubileju izstādēm un pasākumiem, piemēram, morēnietim, valodniekam Pēterim Kļaviņam – 100.

Darbs notiek arī ārpus telpām, piemēram, Jūdažu bibliotēkas vadītāja Rudīte Līkopa kopā ar apkopēju iestādīja Jūdažu Sabiedriskā centra teritorijā piecus vītolus, lai būtu pašiem savi pūpoli.

Bibliotekārus priecē, ka iedzīvotāji arvien vairāk izmanto bibliotēkas elektroniskos resursus – meklē, pasūta un pagarina grāmatas elektroniskajā kopkatalogā, arvien vairāk izmanto arī ārējos resursus, piemēram, vietnes www.3td.lv e-grāmatu bibliotēku, vietni letonika.lv, kā arī #Ēkultūras piedāvātos resursus, tai skaitā Latvijas Nacionālās bibliotēkas veidoto digitālo bibliotēku.

Bibliotēku aktualitātēm var sekot līdzi arī sociālo tīklu vietnē Facebook un vietnē Twitter.

Informāciju sagatavoja:
Siguldas novada bibliotēkas bibliogrāfe
Iveta Hamčanovska


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi