Pirmdiena, 1. jūnijs
Šodien sveicam: Biruta, Mairita, Bernedīne
Laika ziņas: Sigulda +13.4℃, ZA vējš 3.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-04-16
Stiprā vēja laikā iedzīvotājus aicina uzmanīties no lūstošiem kokiem

VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” informē, ka šodien, 16. aprīlī, visā Latvijā vērojamas spēcīgas vēja brāzmas un vietām nokrišņi, vēja brāzmām Vidzemē un Latgalē sasniedzot līdz pat 25 metriem sekundē, bet piekrastes rajonos līdz 20 metriem sekundē. Tāpat spēcīgais vējš var izraisīt bojājumus elektropārvades līnijās. Atbildīgie dienesti aicina gājējus un autovadītājus vētras un negaisa laikā būt uzmanīgiem – nenovietot auto un arī pašiem nepārvietoties lielu un potenciāli bīstamu koku tuvumā.

Pašvaldības policijas inspektori saņēmuši ziņu par vētras laikā nolūzušu egli Pēteralas ielā pie viesu nama “Līvkalns”. Iedzīvotāji aicināti izvēlēties citu ceļu; koks tuvākajā laikā tiks novākts. Jāatzīmē, ka gada sākumā vairākas blakus augošas egles Pēteralas ielā tika nozāģētas, jo kukaiņu (mizgrauža) invāzijas dēļ, koki pakāpeniski atmira, līdz beidzot bija pilnīgi sausi. Arī palikušajiem kokiem redzamas kukaiņu invāzijas pazīmes, kas nozīmē to, ka arī šīs egles iet bojā un, iespējams, drīzumā būs nokaltušas un tās būs jānozāģē.

Par citviet Siguldas novadā lūzušiem kokiem aicinām ziņot, zvanot uz tālruni 80000388 vai rakstot uz e-pasta adresi ipasumi@sigulda.lv, norādot konkrētu vietu, kur koks ir nogāzies. Gadījumā, ja ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi avārija vai cits negadījums, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, zvaniet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruņa numuru 112.

Atgādinām, ka Siguldas novada pašvaldības speciālisti rūpēs par iedzīvotāju un viesu drošību visa gada garumā seko līdzi koku stāvoklim. Gadījumos, kad tiek konstatēts, ka koks ir vecs un potenciāli bīstams, tas tiek nozāģēts. Taču dažkārt koka bīstamību pēc ārējiem faktoriem grūti novērtēt, jo vēja un lietus, kā arī dažādu slimību ietekmē lūzt var arī šķietami veseli koki. Līdztekus veco un bīstamo koku izzāģēšanai pašvaldība ik gadu rūpējas par koku stādījumu atjaunošanu.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 1011121314
1516171819 20 21
2223242526 2728
2930