Ceturtdiena, 4. jūnijs
Šodien sveicam: Elfrīda, Sintija, Sindija
Laika ziņas: Sigulda +17.1℃, Z vējš 2.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-04-16
Novada ārstniecības iestādes un ārstu privātprakses saņem nākamo sejas masku piegādi

Lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību no iespējamas inficēšanās ar koronavīrusu Covid-19, šodien, 16. aprīlī, kopumā septiņas novada ārstniecības iestādes un ārstu privātprakses saņēmušas otro sejas aizsarglīdzekļu piegādi – 1250 sejas maskas.

Jau ziņots, ka pirmā sejas masku un respiratoru piegāde norisinājās aprīļa sākumā, kad zobārstniecības prakses un 20 ģimenes ārstu prakses Siguldas novadā, Mālpilī, Krimuldā, Inčukalnā un Vangažos saņēma vairāk nekā 7000 sejas aizsargmaskas un vairāk nekā 500 respiratorus.

Atgādinām: lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību, ģimenes ārstu praksēs pacienti tiek apkalpoti pēc iepriekšēja pieraksta arī akūtajās stundās. Ģimenes ārstu prakses Siguldas novadā aplūkojamas šeit.

Savukārt Siguldas slimnīca no 23. marta pārtraukusi ambulatoro plānveida pakalpojumu sniegšanu slimnīcā un poliklīnikā – pārtrauktas ārstu konsultācijas, izmeklējumi, rehabilitācijas nodarbības un ārstēšanās dienas stacionārā. Tāpat pārtraukta plānveida maksas pakalpojumu sniegšana.

Speciālistu konsultācijas klātienē, nodrošinot visus piesardzības pasākumus, netiek pārtrauktas tā dēvētā “zaļā koridora” pacientiem, kā arī lipīgo ādas un seksuāli transmisīvo slimību pacientiem. Savukārt rehabilitācijas pakalpojumus patlaban iespēja saņemt pacientiem ar draudošu invaliditāti. Ambulatorā un stacionārā neatliekamā palīdzība tiek sniegta bez izmaiņām.

Rūpējoties par Siguldas slimnīcas darbinieku un pakalpojumu saņēmēju drošību, slimnīcā un poliklīnikas ēkā tiek veikti pastiprināti drošības un dezinfekcijas pasākumi, tiek veidotas stikla aizsargbarjeras virs letēm un poliklīnikas reģistratūrā, lai nodrošinātu sociālo distancēšanos. Savukārt slimnīcas Uzņemšanas nodaļas uzgaidāmajā telpā nepārtraukti darbojas gaisa attīrīšanas ierīce, kas attīra putekļu daļiņas, veic vieglu ozonizāciju un bipolāro jonizāciju, tādējādi kavējot vīrusu, baktēriju un slimību attīstību.

Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus rīkoties atbildīgi, ievērojot veselības nozares speciālistu un Slimības un profilakses centra norādījumus.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 101112 1314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930