Ceturtdiena, 28. maijs
Šodien sveicam: Vilis, Vilhelms
Laika ziņas: Sigulda +10.6℃, ZR vējš 1.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-04-23
Izsludināts meža ugunsnedrošais laiks

Valsts meža dienests no 24. aprīļa noteicis meža ugunsnedrošo laiku visā valsts teritorijā, kas nozīmē, ka šajā laikā jāievēro īpaši piesardzības pasākumi, lai saudzētu apkārtējo dabu.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” meža ugunsnedrošajā laika posmā aizliegts:

 kurināt ugunskurus mežā un purvos, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas;
 atstāt ugunskurus bez uzraudzības. Ugunskura vietu atstāj, kad uguns nodzēsta un gruzdēšana pilnīgi beigusies;
 nomest mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus;
 veikt mežā un purvos spridzināšanas darbus un organizēt šaušanas nodarbības, izņemot atbilstoši ierīkotas vietas;
 medībās un šaušanas nodarbībās mežā un purvos lietot trasējošas lodes, deglodes un prapjus no viegli uzliesmojoša un gruzdēt spējīga materiāla;
 braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos un meža apsaimniekošanai;
 ekspluatēt mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem transportlīdzekļus un citus mehānismus ar bojātu iekšdedzes dzinēja gāzu izplūdes sistēmu;
 bez saskaņošanas ar Valsts meža dienesta mežniecību veikt jebkuru dedzināšanu, kas, radot dūmus, var maldināt uguns novērošanas darba veicējus.

Meža ugunsnedrošajā laika posmā dedzināt ciršanas atlikumus atļauts tikai ar Valsts meža dienesta mežziņa ikreizēju rakstisku atļauju.

Tāpat saskaņā ar Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 10.1 pantu meža īpašniekam ir pienākums nodrošināt ugunsdrošības prasību ievērošanu mežā, kā arī pēc Valsts meža dienesta amatpersonu pieprasījuma veikt meža ugunsgrēka vietas uzraudzību pēc meža ugunsgrēka likvidācijas.

Ugunsnedrošajā periodā arī Dabas aizsardzības pārvalde vērš uzmanību piesardzības ievērošanai aizsargājamās dabas teritorijās un mežos. Ugunskuru kurināšanai piknikos apmeklētāji tiek aicināti izmantot labiekārtotos atpūtas laukumus, kuros ir izveidotas speciālas ugunskuru vietas, kas nodrošina uguns tālāku neizplatīšanos. Atpūtas laikā, kurinot ugunskurus, tas jādara tā, lai uguns nevarētu izplatīties, bet, beidzot kurināt ugunskuru, jāpārliecinās, ka tas ir pilnībā nodzēsts – apliets ar ūdeni vai apmests ar zemi.

Meža degšanas gadījumā jāzvana Rīgas reģionālās virsmežniecības operatīvajam dežurantam uz tālruņa numuru 20290468 vai meža uguns apsardzības inženierim uz tālruņa numuru 29358889, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam uz tālruņa numuru 112.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 2728 29 3031