Ceturtdiena, 28. maijs
Šodien sveicam: Vilis, Vilhelms
Laika ziņas: Sigulda +10.6℃, ZR vējš 1.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-05-14
Trešajā pārtikas paku izdalē maltīte nodrošināta 760 bērniem un viņu ģimenēm

Trešdien, 13. maijā, Siguldas novadā norisinājās trešā pārtikas paku izdale maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu skolēniem no 1. līdz 9. klasei un bērnudārza bērniem, kuri nebija pieteikušies pakai aprīļa vidū. Kopumā trešajā pārtikas paku izdalē tika izsniegtas 760 pārtikas pakas bērniem, kas atbilda noteiktajiem kritērijiem (pirmajā pārtikas paku izdalē izsniegtas turpat 800 pakas, otrajā – 506 pakas). Pārtikas pakas tika dalītas trīs punktos – pie Siguldas 1. pamatskolas, pie Siguldas novada Jaunrades centra Raiņa ielā 3, kā arī pie bērnudārza “Pasaciņa” Skolas ielā 5. Tāpat pakas tika nogādātas Mores pagastā.

Nākamā pārtikas paku izdale norisināsies 27. maijā (pieteikšanās līdz 21. maijam). Pārtikas pakām jāpiesakās, zvanot darba dienās no plkst. 8.00 līdz 17.00 uz tālruņa numuru 67385298 Sociālajam dienestam. Atgādinām, ka pārtikas pakas divas reizes mēnesī var saņemt skolēni, bet vienu reizi mēnesī bērni, kuri apmeklēja bērnudārzu pirms valstī noteiktā ārkārtējā stāvokļa, bet tagad to neapmeklē un atbilst noteiktajiem kritērijiem.

Lai nenotiktu drūzmēšanās un savstarpējs kontakts, Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests, saņemot pieteikumus no ģimenēm, kuras atbilda atbalsta saņemšanas kritērijiem, vienojās par laika grafiku, kādā pakas tika saņemtas.

Jau ziņots, ka pārtikas pakas veido SIA “Vectēvs” no Latvijas ražotāju produktiem 20 eiro vērtībā par katru pārtikas paku katram bērnam. Tajās ietilpst dārzeņi (kartupeļi, burkāni, kāposti, āboli un citi), bakalejas preces (rīsi, makaroni, cukurs, tēja, pārslas un citi), kā arī piena produkti un olas. Kopējais pakas svars ir 14 kilogrami, un tā šajā reizē ērtākai pārvadāšanai un uzglabāšanai komplektēta kartona kastē. Pašvaldība atbalsta sniegšanai tiem, kam tas visvairāk nepieciešams, paredzējusi aptuveni 60 tūkstošus eiro.

Ģimenēm, kuras nepieteicās trešās pakas saņemšanai, nebūs iespējams saņemt iepriekšējo pārtikas paku saturu, jo tās tiek pasūtītas saskaņā ar esošajiem pieteikumiem. Turklāt paku saturs pa periodiem daļēji tiks mainīts, lai nodrošinātu ģimenēm daudzveidīgu un sabalansētu piedāvājumu.

Sociālā dienesta speciālisti atgādina, ja ģimenēm, kuras neietilpst Ministru kabineta nosauktajās grupās, nepieciešama palīdzība bērnu ēdināšanā, tās aicinātas rakstīt uz e-pasta adresi socialais.dienests@sigulda.lv.

Plašāka informācija par citiem atbalsta veidiem, ko ģimenes var saņemt ārkārtējās situācijas laikā īslaicīgu grūtību pārvarēšanai, pieejama šeit. Kā arī papildinformācija par pašvaldības lēmumu uzsākt pārtikas paku izdali maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērniem.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 2728 29 3031