Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 16. oktobris
Šodien sveicam: Daiga, Dinija, Dinārs
Laika ziņas: Sigulda +8.3℃, R vējš 5.8 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2020-05-14
Siguldas centrā drīzumā plānots ieviest automašīnu ātruma ierobežojošu zonu 30 km/h

Veidojot novada iedzīvotājiem un apmeklētājiem drošāku un draudzīgāku pilsētas centra vidi, Siguldas centrā tiks iezīmēta ātruma ierobežojošā zona, kurā braukšanas ātrums nevarēs pārsniegt 30 kilometrus stundā. Zonas ieviešana tiks īstenota saskaņā ar iedzīvotāju ierosinājumiem, satiksmes drošības un plānošanas ekspertu ieteikumiem, kā arī ņemot vērā Siguldas identitāti veidojošā tematiskā plānojuma Satiksmes infrastruktūras attīstības vadlīnijas, kas paredz visiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem, riteņbraucējiem, motobraucējiem un autobraucējiem – vienlīdzīgu un drošu pārvietošanos pilsētvidē.

Plānots, ka ātruma ierobežojošās zonas ieviešana pilsētas centra vidi veidos mazāk piesārņotu, klusāku, īstenojot satiksmi mierinošus risinājumus un izmaiņas satiksmes organizācijā (ar ceļazīmēm, ielu horizontālo marķējumu, tai skaitā uz brauktuves izvietotām atkārtotām piktogrammām).

Tāpat automašīnu ātruma ierobežojošas ceļa zīmes 30 km stundā kopā ar informatīvajām ceļa zīmēm “Viens ceļš visiem” tiks uzstādītas vairākās pilsētas ielās un ielu posmos, kur nav gājēju ietves vai veloceļa. Līdz šim zīmes izvietotas Oskara Kalpaka, Rūdolfa Blaumaņa, Rožu, Mores, Institūta un Nākotnes ielas posmos. Zīmes tiks uzstādītas arī Raunas, Trimpus, Viestura un Stacijas ielā no Gāles ielas līdz Siguldas tirgum, kā arī Strēlnieku ielā no Gāles līdz Zinātnes ielai. Ielu saraksts, kur plānots uzstādīt automašīnu ātruma ierobežojošas ceļa zīmes 30 km stundā, vēl var tikt papildināts.

Jau ziņots, ka papildus ātruma ierobežošanas zīmju uzstādīšanai Siguldas pilsētā ir mainīta satiksmes organizācija kravas transportam, liedzot iespēju kravas mašīnām iebraukt pilsētas teritorijā. Kravas transporta kustību ierobežojoša ceļa zīme uzstādīta pie iebraukšanas iespējām Siguldas pilsētā – krustojumos ar autoceļu A2, kā arī vietās, kur pilsēta robežojas ar Nurmižiem un Ķipariem. Drīzumā kravas transporta kustību ierobežojoša ceļa zīme tiks uzstādīta arī vairākās ielās Siguldas pagastā: Helmaņa ielā no Zinātnes līdz Jūdažu ielai, Jūdažu ielā no Augļu ielas līdz valsts autoceļam P8 un Lauku ielā no Cepļa līdz Jūdažu ielai. Kravas mašīnu vadītāji aicināti sekot līdzi ceļa zīmēm un satiksmes organizācijas shēmām. Atgādinām, ka kravas transports zem šīm aizlieguma zīmēm drīkst pārvietoties tikai Ceļu satiksmes noteikumos noteiktajos gadījumos, kas ir kravas un preču piegāde vai saņemšana.

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi