Pirmdiena, 13. jūlijs
Šodien sveicam: Margrieta, Margarita
Laika ziņas: Sigulda +11.6℃, ZR vējš 0.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-05-25
Siguldas novadā pieejami 144 publiskie dalītās atkritumu vākšanas konteineri

Rūpējoties par tīru un sakoptu vidi Siguldas novadā, kā arī veicinot tās ilgtspējīgu apsaimniekošanu, iedzīvotāju ērtībām visa novada robežās publiski pieejami 86 konteineri stikla iepakojumam un 58 konteineri vieglajam iepakojumam (papīram, plastmasai un metāla iepakojumam), tajā skaitā 10 pazemes atkritumu šķirošanas punkti. Siguldas novadā esošo publisko dalītās atkritumu vākšanas konteineru atrašanās vietas apskatāmas šeit.

Siguldas novadā iedzīvotājiem pieejami zaļas krāsas zvana veida konteineri, kuri paredzēti dzērienu stikla pudeļu un burku ievietošanai, kā arī dzeltenas zvana veida un parastās, kantainās tvertnes plastmasas, papīra un metāla iepakojumam. Dzeltenajā konteinerā drīkst izmest PET pudeles, šampūnu, dušas želeju un citas līdzīgas plastmasas pudeles, plastikāta maisiņus, konservu bundžas, dzērienu metāla bundžas un citus iepakojumus, kā arī visa vieda papīra un kartona iepakojumus, tai skaitā kartona kastes, arī tetrapakas, avīzes, žurnālus, brošūras, katalogus un citus reklāmas materiālus, kas nav laminēti. Šai konteinerā nedrīkst izmest netīrus iepakojumus, eļļas pudeles, rotaļlietas, slapju vai netīru papīru un kartonu, salvetes un kabatlakatiņus, kā arī vienreizlietojamos traukus. Atgādinām, ka pirms izmešanas nododamajam materiālam jābūt pēc iespējas tīram no ēdienu un dzērienu paliekām, kā arī saplacinātam.

Zvana veida konteineriem ir iestrādātas speciālas atveres, pa kurām ievietojams sašķirotais materiāls. Tās izveidotas tādā izmērā, lai konteinerā nenonāktu nešķirotie atkritumi, kuri sabojā aktīvo šķirotāju jau sašķiroto atkritumu apjomu. Vienlaikus konteineros izvietotās atveres ļauj konteinerā nonākt lielākam šķiroto atkritumu daudzumam, līdz ar to vides apsaimniekotājam ir iespēja būtiski samazināt atkritumu mašīnu radīto CO2 izmešu apjomu, kas var tikt radīts, kursējot pēc tukša konteinera, kurā ievietotas, piemēram, vien pāris kastes.

Siguldas pilsētas SIA “Jumis” norāda, ka nepareizi novietoti atkritumi, tostarp to novietošana blakus konteineriem, var atstāt būtisku negatīvo ietekmi uz vidi, tāpēc tā ir uzskatāma par sodāmu rīcību. Gadījumā, ja tiek novērots, ka kāds no šķiroto atkritumu konteineriem ir pilns un tajā vairs nav vietas, SIA “Jumis” aicina par to informēt, zvanot uz telefona numuru 26112288 vai rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv, vai izmantot kādu citu no tuvumā esošajām publiski pieejamajām tvertnēm.

Tāpat novadniekiem pieejams šķirošanas laukums “Zemdegas”, kur bez maksas var nodot kartonu, papīru, PET pudeles, polietilēnu, pudeļu stiklu, logu stiklu, metālu, baterijas, akumulatorus, luminiscētās spuldzes un nolietotās elektropreces. Tāpat ikvienam novada iedzīvotājam, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti vai izziņu par deklarēto dzīvesvietu, ir iespēja bez maksas atkritumu savākšanas laukumā “Zemdegas” nodot četras vieglo automašīnu riepas gada periodā.

SIA “Jumis” aicina iedzīvotājus, atbilstoši šā brīža situācijai valstī saistībā ar Covid-19 risku mazināšanu, vēl arvien būt atbildīgiem un ievērot īpašu piesardzību, izmetot atkritumus, kā arī pēc atkritumu iznešanas rūpīgi nomazgāt rokas.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020