Ceturtdiena, 22. oktobris
Šodien sveicam: Īrisa, Irīda, Airisa
Laika ziņas: Sigulda +12.4℃, R vējš 7.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-06-01
Amatiermākslas kolektīvi darbību plāno atsākt nākamajā sezonā

No 1. jūnija Latvijā atļauts atsākt regulārus amatiermākslas kolektīvu mēģinājumus, ievērojot virkni drošības prasības, ko nosaka īpaši izstrādātais sanitārais protokols “Par kārtību, kādā nodrošināmi sociālās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi amatiermākslas kolektīvu darbībā un mēģinājumu procesā”. Lai arī amatiermākslas kolektīvu mēģinājumi, ievērojot visus nepieciešamos drošības pasākumus tiek atļauti, tomēr pašvaldības aicinātas izvērtēt nepieciešamību atsākt regulāras nodarbības. Ņemot vērā, ka Siguldas novada amatiermākslas kolektīvu sezona ik gadu noslēdzas pavasara izskaņā, arī šajā gadā vasaras periodā lielākā daļa Siguldas novada amatiermākslas kolektīvu dodas atpūtā un darbību plāno atsākt rudenī, nākamās sezonas sākumā. Daži kolektīvi, rūpīgi ievērojot sanitārā protokola prasības, šobrīd vēl pulcēsies uz šīs sezonas noslēdzošajiem mēģinājumiem.

Drošības prasību sanitārais protokols nosaka, ka nodarbībā maksimālais dalībnieku skaits nedrīkst pārsniegt 25 personas. Mēģinājumu laikā dejotājiem un dziedātājiem jāievēro trīs metru distance, bet pārējiem – divu metru distance vienam no otra, maksimālais nodarbības ilgums ir trīs stundas, strikti jāievēro higiēnas pasākumi.

Kopā sanākšanai un radošai izpausmei ir liels spēks, un tā sniedz prieku gan pašiem darītājiem, gan visiem klausītājiem un skatītājiem. Esam gandarīti, ka arī izaicinājumiem pilnais pavasaris amatiermākslas kolektīvu darboties prieku nav apslāpējis, ko apliecina gan Siguldas novada lietišķās mākslas kolektīvu virtuālās izstādes, gan Siguldas Absolventu un Siguldas pagasta Kultūras nama pūtēju orķestru skanīgie rīta sveicieni Siguldas pilsētas svētku laikā.

Uz atkalredzēšanos jaunajā sezonā!


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi