Piektdiena, 18. jūnijs
Šodien sveicam: Alberts, Madis
Laika ziņas: Sigulda +14.7℃, DA vējš 2.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2020-06-25
Siguldas novada peldvietās ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām

Siguldas novada pašvaldība jūnijā veikusi vairāku Siguldas novada ūdenstilpju peldūdens kvalitātes analīzes. Iegūtie rezultāti uzrāda, ka Siguldas pilsētas oficiālajā pludmalē pie Gaujas, Roķēnu ūdenskrātuvē, kā arī Jūdažu ezerā ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām, un tajās ir atļauts peldēties.

Peldvietu ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta gan laboratoriski, gan vizuāli. Laboratorijā tiek noteikti ūdens mikrobioloģiskie rādītāji – fekālā piesārņojuma indikatori – zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki.

Tāpat Siguldas pilsētas oficiālā pludmale pie Gaujas ir iekļauta peldvietu ūdens kvalitātes monitoringa programmā 2020. gadam. Ūdens kvalitāti kontrolē Veselības inspekcija. Peldsezonas laikā, kas ir noteikta no 15. maija līdz 15. septembrim, peldūdens paraugi tiek ņemti katru mēnesi, kopumā piecas reizes. Jūnija sākumā ņemtie ūdens paraugi Gaujas pludmalē uzrādīja paaugstinātus mikrobioloģiskos rādītājus, kas, iespējams, bija radušies spēcīgo lietusgāžu un iespējamā piesārņojuma ieskalošanās no apkārtējās sauszemes teritorijas, kā arī lietus ūdeņu un neattīrītu notekūdeņu iepludināšanas ūdenstilpēs, taču Siguldas novada pašvaldības veiktās papildu analīzes uzrāda, ka ūdens kvalitāte šobrīd atbilst higiēnas normām.

Vienīgā oficiāli reģistrētā peldvieta Siguldas novadā ir Gaujas pludmale, kurā ir tīra vide, tiek nodrošināta drošība krastā un uz ūdens, kā arī pludmales teritorija ir atbilstoši labiekārtota. Tāpat sabiedrībai ir brīvi pieejama iespēja atpūsties pašvaldības īpašumā pie Jūdažu ezera un Roķēnu ūdenskrātuves.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2021