Ceturtdiena, 22. aprīlis
Šodien sveicam: Armands, Armanda
Laika ziņas: Sigulda +6℃, D vējš 2.3 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2020-08-12
15. un 16. augustā Mores pagastā notiks Sēņotāju stāstu dienas

Mores pagasta svētku laikā, 15. augustā, plkst. 10.00 un plkst. 16.00, kā arī 16. augustā plkst. 10.00 un plkst. 16.00 Mores pagasta “Kalnu Vaizuļos” notiks Sēņotāju stāstu dienas, uz kurām aicināti sēņotāji ar prasmēm stāstīt un klausīties, kā arī stāstnieki un klausītāji ar interesi par sēņošanu.

Sēņotāju stāstu dienās apmeklētājiem būs iespēja tikties ar “Lielās Latvijas sēņu grāmatas” līdzautori un Latvijas Dabas muzeja mikoloģi Initu Danieli. Viņa atklās daudzveidīgus dabas noslēpumus saistībā ar sēnēm un vadīs ekspedīciju mežā.

Savukārt pasakainu, teiksmainu un anekdotisku noskaņu ar seniem un mūsdienīgiem stāstiem par sēņošanu radīs Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Dr. philol. Guntis Pakalns.

Pateicoties sēņošanas tradīcijai dzimtā, ir saglabājušās arī teikas un nostāsti par “Kalna Vaizuļu” toponīmiem un daudzām apkārtnes vietām. Tos iepazīt dabā varēs kopā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas vadītāju Margitu Porieti. Šie stāsti arī savulaik rosinājuši veidot projektus “Satikšanās Mores stāstos 2013” un “Satikšanās Mores stāstos 2016”. Par meža un sēņošanas tēmu šajos projektos runās etnogrāfe Indra Čekstere.

Sēņu kulinārā mantojuma stāstus baudīt aicinās Allažu pagasta “Mauriņu” saimniece Māra Zemdega. Savukārt sēņotāju dziesmās, spēlēs un rotaļās iesaistīties varēs kopā ar tautas muzikanti Aigu Auziņu.

Kā no dabas materiāliem izgatavot sēņotāju lelles bērniem, ierādīs Rīgas Latviešu biedrības “Sprīdīša skolas” nodarbību vadītājas Dr. agr. Baiba Ošmane, Daiga Kļaviņa, Laura Kļaviņa, Margarita Done, Sniedze Ozola, Anita Feldmane.

Apmeklētājiem būs iespēja izbaudīs izzinošu un daudzveidīgiem notikumiem bagātu dienu lauku mājas saimes noskaņā. Stāstniecība saistībā ar sēņošanu tiks parādīta kā interesants mūsdienu komunikācijas veids.

Dalība Sēņotāju stāstu dienās – bez maksas.

Apmeklētāji aicināti izvēlēties vienu no piemērotākajiem programmu laikiem un pieteikties iepriekš, zvanot uz tālruņa numuriem 29528421 vai 29151899 vai rakstot uz e-pasta adresi spridisaskola@inbox.lv.

Tāpat apmeklētāji aicināti sagatavot aptuveni trīs minūšu stāstu par sēnēm vai sēņošanu, sēņojamo nazīti, groziņu un sēņojamo apģērbu.

Sēņotāju stāstu dienas organizē Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību. Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, viesu nams “Mauriņi” un kafejnīca “Kaķu māja”.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Aprīlis 2021       
12 3 4
56 78910 11
12131415161718
19 20 212223 24 25
2627282930