Otrdiena, 27. oktobris
Šodien sveicam: Lilita, Irita, Ita
Laika ziņas: Sigulda +11.3℃, D vējš 4.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-10-12
Allažu pirmsskolas bērni piedalās starpnovadu mākslas projektā

Oktobra nogalē noslēgsies Vidzemes plānošanas reģiona atbalstītais starpnovadu mākslas projekts “Vidzemes ainavas tuvplānā. Pieskāriens”, kurā kā sadarbības partneri piedalās arī Allažu pirmsskolas izglītības grupas. Projekta laikā bērniem divu nedēļu garumā bija iespēja piedalīties radošajās mākslas darbnīcās un iepazīties ar Vidzemes ainavas tēlojumu latviešu mākslinieku darbos, kuru gleznas tapušas vasaras plenērā un kuras apskatāmas gleznu izstādē Mālpils kultūras centrā “Simpozija izstāde. Vizuālais stāsts. Saskare”.

Allažu bērni aktīvi pētīja, salīdzināja dažādus Vidzemes ainavas atainojumus mākslinieku gleznās. Vēlāk mākslas skolotāja Ērika Zutere palīdzēja jaunajiem mākslas pētniekiem pašiem uzzīmēt savas Vidzemes ainavas, iedvesmojoties no izstādē aplūkotajām gleznām.

Oktobra beigās, kad plānots projekta noslēgums, kopīgā izstādē varēs apskatīt mākslinieku un bērnu radītos darbus un salīdzināt, kāds un cik atšķirīgs ir skats uz Vidzemes ainavu. Plānots, ka novembrī bērnu zīmējumi atceļos arī uz Allažu pirmsskolas izglītības grupām, kur tiks izstādīti un būs apskatāmi izstādē.

Projektu “Vidzemes ainavas tuvplānā. Pieskāriens” organizē Mālpils Mūzikas un mākslas skola, tā kuratore ir mākslas skolotāja Ērika Zutere. Allažu pirmsskolas izglītības grupas šajā projektā piedalās kā sadarbības partneri.

Informāciju sagatavoja:
Allažu pamatskolas direktores vietniece pirmsskolas izglītībā
Jana Baranovska


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi