Otrdiena, 27. oktobris
Šodien sveicam: Lilita, Irita, Ita
Laika ziņas: Sigulda +11.3℃, D vējš 4.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-10-14
Atceltas Veselības dienas “Mani resursi – mans spēks”; notiks tiešsaistes biohakinga lekcija

Ņemot vērā valstī noteiktos drošības pasākumus vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai, piesardzības nolūkos atceltas Veselības dienas, kas bija plānotas no 23. līdz 25. oktobrim. Veselības dienu laikā tika paredzēta arī biohakinga lekcija kopā ar uzņēmēju un vienu no biohacking.lv dibinātājiem Kasparu Vendeli; novadniekiem šo lekciju būs iespēja vērot tiešsaistē sociālo tīklu vietnē “Facebook” Siguldas novada pašvaldības kontā piektdien, 23. oktobrī, plkst. 17.00.

Aptuveni vienu stundu garajā tiešsaistes lekcijā Kaspars Vendelis iepazīstinās ar biohakingu un kā ar to varam strādāt (kādas metodes un mehānismus varam izmantot), lai uzlabotu savu fizisko un garīgo veselību, tostarp kā tikt galā ar stresu. Tāpat būs iespēja apgūt elpošanas vingrinājumus, uzzināt par miega uzlabošanas metodēm un kā to visu integrēt savā ikdienā.

Jēdziens biohakings ir mūsdienīgs nosaukums lietām, ko cilvēki ir darījuši jau labu laiku – lai uzlabotu savu veselību (ķermeni un prātu), tiek pievērsta pastiprināta uzmanība savam dzīvesveidam un tā maiņai, sākot ar savas diētas izstrādi, fizisko aktivitāšu pielāgošanu, tieši sev paredzētiem uztura bagātinātājiem, meditāciju, līdz dažādu ideju pārbaudei uz sevis un jaunāko tehnoloģiju ieviešanu savā dzīvē.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju Latvijā, Veselības dienas, iespēju robežās saglabājot plānoto programmu, plānots pārcelt uz pavasari.

Ievērosim piesardzību un nodosimies veselīgām aktivitātēm

Neskatoties uz arvien stingrākiem ierobežojumiem vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai, Siguldas Sporta centra treneri un speciālisti aicina rūpēties par savu ķermeni un iespēju robežās nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm. Fizioterapeite Krista Hartmane iesaka pavadīt laiku svaigā gaisā, būt kustībā un baudīt Siguldas zelta rudeni, esot fiziski aktīviem. Uztura speciāliste Anita Baumane iesaka imūnsistēmas stiprināšanai uzņemt sabalansētu maltīti, samazināt cukura daudzumu un nelietot alkoholiskos dzērienus.

Dabas un aktīvās atpūtas mīļotājiem Siguldas novada Tūrisma un informācijas centrs apkopojis plašu klāstu ar pastaigu un velomaršrutiem, kas ir īpaši skaisti un baudāmi rudens zelta lapu laikā:

  • atzīmējot Krišjāņa Barona 185. dzimšanas dienu un izceļot folklorista saistību ar Siguldu, izveidots jauns astoņus kilometrus garš pastaigu maršruts “Krišjāņa Barona takas”;
  • sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, izveidots pastaigu maršruts “Raganu katls un apkārtne” (10 km), kas priecēs dabas entuziastus ar kāpieniem pa dziļās Vējupītes gravas stāvajām nogāzēm;
  • interaktīvās pastaigu takas “Lasīttaka” maršrutā kultūras centrs “Siguldas devons”–Imanta Ziedoņa muzejs Murjāņos (19,7 km) iespējams izzināt latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa vērtības;
  • jaunās ģimenes baudīt rudenīgo dabu aicinātas Māmiņu maršrutā, kas veidots pa Siguldas pilsētas centru, iekļaujot vietas, kur pieejami bērnu pārtinamie galdiņi. Visas maršrutā iekļautās apskates vietas ir viegli sasniedzamas, ceļā nav trepju vai augstu kalnu;
  • savukārt riteņbraucējiem tiek piedāvāts krāšņais maršruts “Siguldas klasika” (11 km), kas izvedīs cauri Siguldas ievērojamākajām apskates vietām, maršruts Sigulda–Līgatne–Sigulda (46 km), kas ved gar pašu Gaujas krastu. Siguldas apkārtnē ir pieejami vēl trīs velo maršruti: Sigulda–Murjāņi–Sigulda (30 km), Sigulda–Allaži–Sigulda (25 km) un maršruts “Siguldas Klasika Gaujas Nacionālajā parkā” (15 km), kas ved gar Gaujas malu, skaistiem klinšu atsegumiem un ievērojamiem apskates objektiem.

Lai vīrusa Covid-19 izplatības apstākļos pasargātu sevi un apkārtējos, aicinām ievērot Slimību profilakses un veselības centra rekomendācijas un ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus. Plašāka informācija par Ministru kabineta pieņemtajiem lēmumiem, piesardzības pasākumiem vīrusa ierobežošanai pieejama šeit un tīmekļa vietnē covid19.gov.lv.


 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi