Piektdiena, 4. decembris
Šodien sveicam: Baiba, Barbara, Barba
Laika ziņas: Sigulda -1℃, DA vējš 6.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-11-12
Pašvaldība samazina vecāku līdzfinansējumu bērnu nodarbībām

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un Ministru kabineta pieņemtos epidemioloģiskās drošības pasākumus vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai, Siguldas novada pašvaldības dome uz attālināto izglītības ieguves laiku nolēmusi samazināt vecāku līdzfinansējuma maksu par 50% tām profesionālās ievirzes izglītības un interešu izglītības nodarbībām, kuras attiecīgā Siguldas novada izglītības iestāde nodrošina daļēji vai pilnībā attālināti. Savukārt par pārējām nodarbībām, kuras nav iespējams nodrošināt ne klātienē, ne attālināti valstī noteikto ierobežojumu dēļ, līdzfinansējuma maksa tiek atcelta.

Mākslu skolā “Baltais flīģelis” un Siguldas Sporta skolā mācību procesa organizēšana profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmām notiek daļēji attālināti un daļēji klātienē. Audzēkņiem papildus tiek piedāvāts individuālo nodarbību plāns, lai nodrošinātu profesionālās ievirzes prasmju un spēju attīstības nepārtrauktību.

Jau ziņots, ka valdība lēmusi ārkārtējās situācijas laikā vecāko klašu skolēniem un studentiem turpināt mācības attālināti. Klātienes mācības turpina pirmsskolas izglītības iestādēs un 1.–6. klašu skolēni, kā arī profesionālās ievirzes izglītības audzēkņi, kuriem nodarbību forma – klātienē vai attālināti – ir atkarīga no katras programmas specifikas. Interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguve jānodrošina attālināti, bet klātienē iekštelpās – tikai individuāli vai tikai vienas izglītības iestādes grupas vai klases izglītojamiem. Klātienē nav atļauti koru un pūšamo instrumentu kolektīvu mēģinājumi.

Sporta treniņus, tai skaitā interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu ietvaros, atļauts organizēt ārtelpās, individuāli vai attālināti, ievērojot, ka sporta treniņa norisei ārtelpās vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti pulcējas ne vairāk kā 10 personas, neskaitot sporta speciālistus un sporta darbiniekus, un netiek izmantotas ģērbtuves. Sporta treniņi iekštelpās var notikt individuāli vai viena sporta speciālista vadībā vienai personai vai personām, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, ievērojot divu metru distanci, kā arī vienai personai nodrošinot ne mazāk kā 10 kvadrātmetrus no apmeklētājiem pieejamās sporta norises vietas telpu platības. Tas neattiecas uz profesionāliem sportistiem.

Aicinām sekot līdzi pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem tīmekļa vietnē www.sigulda.lv vai pašvaldības sociālajos tīklos Facebook un Twitter.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi