×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Pirmdiena, 28. novembris
Šodien sveicam: Rita, Vita, Olita
Laika ziņas: Sigulda -2.3℃, A vējš 1.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-03-22
Eiropas Digitālās nedēļas aktivitātes Siguldas novadā notiks par drošības jautājumiem tīmeklī

No 22. līdz 26. martam norisināsies ikgadējā Eiropas Digitālā nedēļa Latvijā, kuras laikā Siguldas novadā uzsvars tiks likts uz drošību internetā, e-pakalpojumu izmantošanu, kā arī IT profesiju kā izaicinājumu, par ko diskutēs un savus dzīvesstāstus stāstīs dažādi profesionāļi tiešsaistes diskusijā 26. martā plkst. 15.00 sociālo tīklu vietnē “Facebook”. Visas nedēļas garumā norisināsies zīmējumu un karikatūru konkurss “Mana digitālā identitāte un drošība”.

Aktualizējot drošību tīmeklī, šajā gadā Siguldas novadā tiek izsludināts zīmējumu, fotogrāfiju vai karikatūru konkurss “Mana digitālā identitāte un drošība”, kuru organizē Siguldas Valsts ģimnāzija sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību. Lai piedalītos konkursā, līdz 26. martam uz e-pasta adresi it@svg.lv ir jāiesūta radošs darbs par savu interneta identitāti, kurā vērsta uzmanība uz drošības ievērošanu vai, gluži otrādi, tipiskākajiem pārkāpumiem, kuri tiek pieļauti, ikdienā izmantojot viedierīces. Pēc tam no 29. līdz 31. martam norisināsies darbu publiskā balsošana sociālo tīklu vietnē “Facebook” Siguldas Valsts ģimnāzijas kontā, un trīs darbu autori, kuri būs saņēmuši visvairāk “like”, iegūs balvas no Siguldas novada pašvaldības.

Konkursa noteikumi:

  • iesūti savu darbu JPG bildes formātā (tas var būt gan vizuāls, grafisks vai ar fotoaparātu vai telefonu nofotografēts), kuras faila nosaukums ir šāds, piemēram: janis kalnins_siguldas valsts gimnazija.jpg;
  • iesūti to līdz 26. marta plkst. 17.00 uz e-pasta adresi it@svg.lv. E-pasta logā norādi savu vārdu, uzvārdu, klasi un skolu, kurā Tu mācies – šī informācija nebūs publiski pieejama, bet tā kalpos kā iespēja ar Tevi sazināties, ja uzvarēsi radošajā konkursā;
  • no 29. līdz 31. martam sociālo tīklu vietnē “Facebook” Siguldas Valsts ģimnāzijas kontā balso par, Tavuprāt, labākajiem darbiem;
  • 1. aprīlī plkst. 15.00 sociālo tīklu vietnē “Facebook” Siguldas Valsts ģimnāzijas kontā tiks paziņoti 3 uzvarētāji un informācija par balvas saņemšanas iespējām.

Otrdien, 23. martā, Siguldas novada pašvaldības Klientu apkalpošanas pārvaldes speciālisti attālināti iepazīstinās seniorus, Sociālā dienesta klientus, nevalstisko un citu organizāciju dalībniekus ar pašvaldības pakalpojumu portālu e.sigulda.lv, pastāstot par tā lietošanu, pieejamajiem e-pakalpojumiem, kā arī parādīs to iesniegšanas kārtību, lai ikvienam būtu saprotams, kā ātrāk un ērtāk iegūt pašvaldības pakalpojumus sev vēlamā vietā un laikā.

Trešdien, 24. martā, plkst. 20.00 jau ierastajā pasaku ciklā kopā ar Laurenču sākumskolas direktoru Kristapu Zaļo sākumskolas klašu audzēkņiem un visām ģimenēm kopā sociālo tīklu vietnē “Facebook” Laurenču sākumskolas kontā būs iespēja klausīties izglītojošo stāstu no grāmatas “CAPS un CIET jeb Vilks manipulators”, kuras autore ir Solvita Denisa-Liepniece. Medijpratības grāmatā bērniem saprotamā valodā stāstīts par to, kā veidojas informatīvā vide un kā mācīties kritiski izvērtēt redzēto vai dzirdēto, tostarp internetā atrastos apgalvojumus tādās lapās, kas nav uzticami mediji, paturot prātā, ka ne viss ir tāds, kā tas izskatās. Grāmatā stāstīts, kā Vilks sagrozījis ierakstu Vikipēdijā un citādi manipulē ar informāciju.

Ceturtdien, 25. martā, plkst. 14.00 sociālo tīklu vietnē “Youtube” Siguldas Valsts ģimnāzija organizēs tiešsaistes lekciju “Internets, sociālie tīkli, e-pasts, dažāda krāpšana un emocionālā vardarbība internetā”, kuru vadīs Cert.lv lektors Egīls Stūrmanis. Šīs lekcijas laikā ikvienam būs iespēja uzdot jautājumus, kā arī iemācīties atpazīt emocionālo vardarbību un uzzināt, kā un kur vērsties pēc palīdzības.

Savukārt piektdien, 26. martā, plkst. 15.00 sociālo tīklu vietnē “Facebook” Siguldas novada pašvaldības kontā tiks pārraidīta tiešsaistes diskusija, kurā piedalīsies dažādas un interesantas personības, kuras saistītas ar IT profesiju, diskutējot par ceļu līdz programmēšanas speciālistam, savam uzņēmumam, kā arī nepieciešamajām prasmēm, kas ļauj izaugt par labu speciālistu šajā jomā. Ar pieredzes stāstiem dalīsies SIA “eazyBI” programmatūras izstrādātājs Jānis Vītums, SIA “Accenture Latvija” vecākais programmētājs/sistēmu arhitekts Armands Būmanis, SIA “TietoEvry” maksājumu un karšu risinājumu biznesa vadītājs Valdis Janovs, starptautiska uzņēmuma “Encontrol Baltic” Rīgas filiāles vadītājs Edgars Šults, kā arī SIA “Tet” IT speciālists Armands Bērziņš un Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors, informātikas skolotājs Rūdolfs Kalvāns. Sarunu vadīs Elza Osmane. Plašāka informācija par diskusijas dalībniekiem sekos!

Visas nedēļas garumā skolās notiks dažādi tiešsaistes pasākumi par tēmu drošība internetā, kā arī skolēni iepazīsies ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem, to darbu ikdienā, ļaujot tuvāk iepazīt IT profesiju.

Papildus Eiropas digitālās nedēļas laikā ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties Nodarbinātības valsts aģentūras organizētajos attālinātos pasākumos:

  • tiešsaistes darba pārrunu treniņos jeb individuālajās darba interviju simulācijās, kurās tiks analizētas dažādas darba pārrunu situācijas, kā arī kļūdas, kuras darba meklētāji visbiežāk pieļauj sarunās ar darba devējiem un pieteikuma dokumentu sagatavošanā. Darba pārrunu treniņu dalībnieki varēs noskaidrot savas stiprās un vājās komunikācijas īpašības, uzzināt, kādas prasmes vēl ir jāpilnveido. Individuālās darba interviju simulācijas notiks platformā “Zoom”. Ja nav iespējas pieslēgties platformai “Zoom”, tad var piedalīties darba intervijas simulācijā, izmantojot tālruni. Pieteikties individuālajai darba intervijas simulācijai var šeit;
  • karjeras konsultācija “Attālinātā darba iemaņu attīstība”. Būs iespēja apgūt, kā vadīt stresu un saglabāt pozitīvu attieksmi, uzzināt, kā sevi motivēt un novērtēt. Pieteikties konsultācijai var šeit.

Atgādinām, ka mūsu drošība internetā ir katra personīgā atbildība, tāpēc par piesardzības pasākumiem uzzini vairāk tīmekļa vietnē www.drossinternets.lv.

Plašāka informācija par Eiropas Digitālo nedēļu, kuru Latvijā no 22. līdz 26. martam organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), kā arī dažādi publiskie tiešsaistes pasākumi pieejami tīmekļa vietnē www.eprasmes.lv.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi