Otrdiena, 11. maijs
Šodien sveicam: Milda, Karmena, Manfreds
Laika ziņas: Sigulda +23.5℃, D vējš 6.3 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-04-21
18. maijā notiks lielgabarīta, zaļo un dārza atkritumu nodošanas akcija

Siguldas pilsētas SIA “Jumis” aicina Siguldas novada iedzīvotājus piedalīties mājsaimniecībā uzkrāto lielgabarīta, zaļo un dārza atkritumu nodošanas akcijā, kas notiks 18. maijā no plkst. 12.00 līdz 18.00 šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”, Siguldā.

Akcijas ietvaros novadnieki, uzrādotSiguldas novada iedzīvotāja ID karti vai izziņu par deklarēto dzīvesvietu, bez maksas varēs nodot lielgabarīta atkritumus, piemēram, mēbeles (dīvānus, skapjus, krēslus, datorkrēslus, galdus, kumodes, sekcijas), matračus, paklājus, bērnu ratiņus un citus atkritumus, ko lielā izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu tvertnēs. Novadnieki aicināti nodot arī zaļos dārza atkritumus – zāli, koku lapas, nezāles un nelielus zariņus (ar stumbra diametru līdz 2 centimetriem) –, kā arī nederīgās sadzīves elektrotehnikas iekārtas, kuras ir neizjauktas un satur visas komponentes.

Tāpat akcijas laikā bez maksas varēs nodot nolietotās automašīnu un motociklu riepas, kā arī spuldzes, akumulatorus un baterijas.

Šajā laikā par maksu būs iespēja nodot arī mājsaimniecībā radušos būvgružus – podus, vannas, palodzes, durvis un citus ražošanas atkritumus, kas radušies būvniecības procesā. Maksa par būvgružiem būs 35 eiro (ar PVN) par kubikmetru pēc faktiskā apjoma.

Lai akcija 18. maijā norisinātos pēc iespējas operatīvāk, neskaidrību gadījumā par nododamo atkritumu veidiem aicinām iedzīvotājus iepriekš saskaņot atkritumu veidus, ko plānots nodot, rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.

Iedzīvotāji, kuriem 18. maijā nav iespēju lielgabarīta vai zaļos atkritumus nogādāt šķirošanas laukumā “Zemdegas” pašiem, tiek aicināti līdz 11. maijam pieteikt maksas transporta pakalpojumu, rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.

Ierodoties atkritumu laukumā, apmeklētāji lūgti rūpīgi izvērtēt un ievērot drošības pasākumus, par kuriem katra persona atbildību uzņemamas individuāli. Atvestos atkritumus jānovieto tikai tam paredzētajās vietās, patstāvīgi uzņemoties atbildību arī par smagu priekšmetu drošu pārvietošanu.

Šķirošanas laukumu nekādā gadījumā nedrīkst apmeklēt, ja novērotas jebkādas saslimšanas pazīmes, tostarp klepus, iesnas, kakla sāpes, paaugstināta temperatūra, kā arī starp sašķirotajiem atkritumiem nedrīkst atrasties izlietotas salvetes, kabatas lakatiņi, cimdi un sejas aizsargmaskas. Iedzīvotāji aicināti pēc šķirošanas laukuma apmeklējuma rūpīgi nomazgāt un nepieciešamības gadījumā arī nodezinficēt rokas.

Jautājumu gadījumā iedzīvotāji aicināti sazināties ar “Jumis” klientu centru, zvanot uz tālruņa numuru 26112288 vai rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi