Otrdiena, 11. maijs
Šodien sveicam: Milda, Karmena, Manfreds
Laika ziņas: Sigulda +23.9℃, D vējš 6.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-04-26
Mores pamatskolas audzēkņi piedalās Lielajā talkā

Zaļā domāšana un patriotiskums pret savu valsti, novadu un skolu ir vienas no Mores pamatskolas vērtībām, tāpēc Mores pamatskolā aizvadītajā nedēļā norisinājās lielā talkošana, kur nedēļas garumā katra klase sakopa kādu skolas teritorijas daļu, kopā sakopjot visu skolas apkārtni. Tomēr skolas direktore Tīna Blūma uzskata, ka ļoti svarīgi ir sakopt ne tikai savas mājas pagalmu, bet arī veikt kādu labu darbu sabiedrībai. Tāpēc Mores pamatskola pieteica savu talku Lielās talkas oficiālajā sarakstā un 22. aprīlī sakopa 10 kilometru garu ceļa posmu More–Jūdaži, kuru katru dienu mēro lielākā daļa no Mores pamatskolas kolektīva, dodoties uz un no skolas.

Katrai klasei bija jāsakopj 1 kilometru garš posms, kuru tā veica kopā ar savu skolotāju. Lai arī sākotnēji atkritumu daudzums neizskatījās liels, beigās izrādījās, ka talkai piešķirto maisu daudzums bija krietni par mazu.

Skolēni ar aizrautību vāca visus atkritumus un atzina, ka visneparastākie “atradumi” bija ledusskapis, lejkanna, spainis, mašīnas riepas, salona panelis un citas mašīnas detaļas, skolēni pat teica, ka ar atrasto varētu nokomplektēt visu mašīnu. Tāpat talkošanas laikā tika atrasta lode, autiņbiksīšu čupa, bikses ar ķirzaku, neatvērtā iepakojumā žāvēta desa, brilles, zeķu pāris, svari, tualetes pods un citas lietas. Visvairāk tika savāktas stikla un plastmasas pudeles un cigarešu paciņas. Visi bērni atzina, ka talkot ļoti patika un varētu to darīt visu dienu, kā arī norādīja, ka paši noteikti nemetīs atkritumus dabā.

Kopā ceļa posmā More–Jūdaži tika savākti ap 30 talkas maisiem, kā arī liels apjoms lielgabarīta atkritumu.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi