Otrdiena, 11. maijs
Šodien sveicam: Milda, Karmena, Manfreds
Laika ziņas: Sigulda +23.5℃, D vējš 6.3 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-04-28
Aicina nūjot Krimuldas muižas dabas takās un gravās

Krimuldas muiža un rehabilitācijas centrs “Krimulda” aicina izkustēties un būt aktīviem arī noteikto ierobežojumu laikā, piedaloties nūjošanas nodarbībās. Nodarbību laikā sertificēta fizioterapeite Gunita Lūkina parādīs, kā pareizi nūjot, kā arī dažādus paņēmienus, kas ļaus ne tikai baudīt svaigu gaisu, bet arī parūpēties par sava ķermeņa veselību.

Nūjošana ir veids, kā mazināt stresu organismā, uzlabo veselību, veicina veselīgu sirds un asinsvadu sistēmas darbību. Nūjošana īpaši piemērota sēdoša darba darītājiem, jo plašie roku vēzieni izkustina saspringušos plecus un sprandu.

Interesentiem būs iespēja izvēlēties nodarbību ilgumu – 1 vai 2 stundas. Minimālais grupas lielums ir 4 līdz 5 cilvēki, nodarbībā var piedalīties bērni no 10 gadu vecuma.

Nodarbības notiks:

  • 3. maijā:
    • plkst. 10.00 –12.00 (2 stundas);
    • plkst. 12.15–13.15 (1 stunda);
  • 19. maijā plkst. 18.00–19.00 (1 stunda);
  • 22. maijā plkst. 10.00–12.00 (2 stundas).

Iepriekšēja pieteikšanās uz nodarbībām ir obligāta. Pieteikšanās notiek, rakstot uz e-pasta adresi info@krimuldasmuiza.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 29264682. Dalībniekam jāizvērtē savs veselības stāvoklis un nodarbību laikā jāievēro visas epidemioloģiskās prasības.

Maksa par nodarbību – 1 stunda – 6 eiro, 2 stundas – 10 eiro. Inventārs jānodrošina pašiem, ja inventāra nav, interesenti aicināti sazināties ar Krimuldas muižas darbiniekiem.

Nūjošana ir intensificēta staigāšana, izmantojot speciālas nūjas, lai radītu pilnvērtīgu ķermeņa treniņu. Nūjošanas tehnikas pamatā ir pareiza biomehāniska staigāšana kombinējot roku un ķermeņa augšdaļas kustības – līdzīgi kā pie klasiskās distanču slēpošanas tehnikas. Tās ir dabiskas, ritmiskas un elegantas kustības, kas nodarbina 90% muskulatūras, simetriski un pilnīgi trenē visu ķermeni.

Informāciju sagatavoja:
Krimuldas muižas sabiedrisko attiecību speciāliste
Vera Grāvīte

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi