Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Svētdiena, 20. jūnijs
Šodien sveicam: Rasma, Rasa, Maira
Laika ziņas: Sigulda +19.2℃, D vējš 3.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-06-11
14. jūnijā tiks atzīmēta Komunistiskā genocīda upuru piemiņas 80. gadadiena

Šā gada 14. jūnijā aprit 80 gadu, kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. Pieminot deportāciju upurus, vienlaikus visā Latvijā, tostarp arī Siguldas novadā, tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi. Piemiņas pasākumi notiks arī tautiešu mītņu zemēs ārpus Latvijas. Piemiņas dienai būs iespēja sekot līdzi video tiešraidē.

Pieminot deportāciju upurus, 14. jūnijā no plkst. 10.50 plānota Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita uzrunas translācija, plkst. 11.00 notikumā ar nosaukumu “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” vienlaikus visā Latvijā, tostarp Siguldas novadā, tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi, tādējādi godinot ikviena izvestā Latvijas valstspiederīgā piemiņu.

Siguldas novadā vārdu lasīšanas ierakstu atskaņošana notiks pie Komunistiskā genocīda upuru piemiņas akmens “Lielā Stēla” Pils ielā 13. Kopumā tiks lasīti 89 deportēto cilvēku vārdi. Lasījuma ierakstus veica Siguldas jaunieši Anete Ieva Daugule, Ance Kanča, Paulis Pēteris Janovs, Viesturs Gercāns režisores Ārijas Liepiņas-Stūrnieces vadībā.

Siguldas novada pašvaldība nodrošinās video tiešraidi sociālo tīklu vietnē Facebook piemiņas brīža “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” laikā. Tiem, kas vēlēsies deportētos atcerēties klātienē, aicinām ievērot valstī noteikto pulcēšanās kārtību un ierobežojumus.

Lasījumi tiks straumēti reāllaikā platformās LSM.lv un LNB.lv, kur būs pieejama “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” izstrādāta digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās. Šajā kartē vēlāk tiks ievietoti arī piemiņas pasākumu videomateriāli, kā arī dati par deportētajiem, lai veidotu un attīstītu publiski pieejamu tiešsaistes platformu, kas vizualizē deportācijas Latvijā, palīdzot aptvert apmēru un sekas, parādot statistiku un vienlaikus ļaujot izsekot individuāliem izvesto cilvēku stāstiem.

Notikumu “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” atspoguļos arī Latvijas sabiedriskie mediji.

Piemiņas notikumu rīko Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, ekspertiem no Latvijas Nacionālā arhīva, “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” un sabiedriskajiem medijiem.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2021