Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Svētdiena, 20. jūnijs
Šodien sveicam: Rasma, Rasa, Maira
Laika ziņas: Sigulda +19.2℃, D vējš 3.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-06-11
Šonedēļ Siguldas novadā: atklātas Jaunās pils ekspozīcijas, keramikas izstāde un citi notikumi

Šajā nedēļas nogalē novadniekiem un pilsētas viesiem iespēja baudīt daudzveidīgu mākslas piedāvājumu – pēc restaurācijas apmeklējumam atvērta Siguldas Jaunā pils, kur ikviens aicināts apskatīt tās arhitektūru, sastapt pils spociņu un iepazīt izglītojošas, interaktīvas ekspozīcijas, tostarp novada mākslinieku izstādes – šobrīd Jaunās pils telpās aplūkojama mākslinieces Zinaīdas Ceskes izstāde “Transformācija” un cepuru meistares Ksenijas Daņilovas izstāde “Palete”. Savukārt kultūras centrs “Siguldas devons” mākslas cienītājus aicina ielūkoties bagātajā Latvijas keramikas pasaulē izstādē “Satikšanās”. Savukārt Siguldas novada bibliotēkā aplūkojamas mākslinieces Annas Vaivares ilustrācijas. Aktīvās atpūtas cienītājiem šonedēļ iespēja viesoties pie vairākiem novada uzņēmējiem un iepazīst viņu piedāvājumu pasākuma “Atvērtās dienas laukos” ietvaros. Nedēļas nogalē Stacijas ielā pie Siguldas vecā tirgus norisināsies iknedēļas Dubultprieka tirdziņš.

Siguldas Jaunā pils apmeklētājus priecēs un pārsteigs ar grezno pils interjeru ar unikāliem koka panelējumiem, intarsijām, griestu dekoriem, lielformāta mākslas darbiem un citām nacionālā romantisma pērlēm. Ikvienam iespēja ielūkoties izbūvētajā pagrabstāvā un uzkāpt pils tornī, no kura paveras skaists skats uz Siguldas pils kvartālu, pilsdrupām un  Gaujas senieleju. Zālēs iekārtotas ekspozīcijas par Siguldas un Jaunās pils vēstures liecībām, pieejami virtuāli un audiāli informācijas nesēji, tāpat arī interaktīvas, izzinošas spēles un pašiem savs pils spociņš.
Patlaban Siguldas Jaunajā pilī ir iespēja aplūkot Zinaīdas Ceskes izstādi “Transformācija” un Ksenijas Daņilovas cepuru izstādi “Palete”:

  • Zinaīdas Ceskes izstāde “Transformācija” ir mākslinieces izolācijā pavadītās ziemas domu, sajūtu un informācijas plūsmu vizualizējies rezultāts. Māksliniece vēlējās pārveidot sevi kā vienu no 7,5 miljardiem pasaulē dzīvojošiem cilvēkiem. Izstāde ir kā dokuments – mēģinājumu ceļš atgūt jēgu dzīvei, lai radītu sevi no jauna, atgriežoties harmonijā.
  • Ksenijas Daņilovas izstāde “Palete” apmeklētājam ļauj ienirt glezniecības maģiskajā radīšanas procesā, kur katrs eksponāts ir noķerts mirklis un katra detaļa ir roku darbs. Izstāde ir veltīta glezniecības procesa skaistumam. Visi eksponāti ir izgatavoti ar rokām; izstādi papildina 3D “atdzīvināti” konceptuāli apģērbi.

Siguldas Jaunā pils atvērta apmeklējumam katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.00. Ievērojot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus, pilī kopumā var uzturēties 30 cilvēki. Apmeklētājiem jāvalkā maskas, jāievēro distance un vienvierziena kustība, kas norādīta ar īpašām bultām. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī – 4,50 eiro,uzrādot Siguldas ID karti – 1 eiro. Draudzīgākas cenas ir ģimenēm ar bērniem, studentiem un senioriem. Papildu informācija apskatāma šeit.

Latvijas keramikas izstāde “Satikšanās” kultūras centrā “Siguldas devons” aicina ielūkoties Latvijas laikmetīgās keramikas daudzveidībā. Izstādē aplūkojama lielizmēra vides keramika, lietojami trauki, smalki porcelāna gleznojumi, nacionālais mantojums, sīkplastika, dekoratīvi veidojumi, dažādas tehnoloģijas, māls, porcelāns, akmensmasa un šamots. Izstādē pavisam piedalās 49 autori – keramiķi, dizaineri, mākslinieki, tostarp starptautiski atzīti mākslinieki un studenti, kuriem šī ir pirmā izstāde.
Izstāde apskatāma kultūras centra “Siguldas devons” zālē “Silva”. Kultūras centra darba laiks no pirmdienas līdz piektdienai ir no plkst. 11.00 līdz 19.00, un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa – 2,50 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide. Mākslai draudzīgās dienas ir otrdienas, kad ieejas biļete izstādē ir ar 50% atlaidi. Plašāka informācija par izstādi aplūkojama šeit.

Mākslinieces Annas Vaivares ilustrāciju izstāde Siguldas novada bibliotēkā Leona Paegles ielā 3 piedāvā ielūkoties izteiksmīgās un košās ilustrācijās. Tās radītas dzejnieces Ērikas Bērziņas grāmatai “Mammas dzejoļi”, kurā autore savos dzejoļos notvērusi katras ģimenes ikdienas mirkļus, radot prieku un vēlmi izbaudīt mazos ikdienas brīžus, kuri nereti paskrien garām.

Sestdien, 12. jūnijā, no plkst. 9.00 Stacijas ielā pie Siguldas vecā tirgus notiks iknedēļas Dubultprieka tirdziņš. Pārdevēji tirdziņā ieradīsies ar savām automašīnām un no to bagāžniekiem tirgos savas personiskās mantas, kuras saimniecībā vairs nav noderīgas – apģērbus, apavus, velosipēdus, lustras, mēbeles, spoguļus, sīkos interjera priekšmetus, bērnu ratus, autokrēsliņus, sadzīves tehniku, datortehniku, grāmatas, personīgās kolekcijas un citas preces. Atrodoties tirdziņa teritorijā, gan pārdevējiem, gan pircējiem obligāti jālieto mutes un degunu aizsargmaskas. Organizatori aicina nedrūzmēties un ievērot 2 metru distanci vienam no otra. Tālruņa numurs papildu informācijai 26833073.

Līdz 13. jūnijam Latvijā, tostarp Siguldas novadā, norisinās Latvijas apceļošanas un iepazīšanas pasākums “Atvērtās dienas laukos”, aicinot iedzīvotājus ciemoties pie Latvijas reģionu uzņēmējiem un iepazīst viņu bagātīgo piedāvājumu. Siguldas novadā pasākumā iesaistās Krimuldas muiža, kempings “Siguldas pludmale”, viesu nams “Mauriņi” un zirgu saimniecība “Ataugas”.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2021