Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Ceturtdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda +16.7℃, R vējš 4.8 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-09-29
Latvijas Orientēšanās nakts aizvadīta 15 pilsētās

Eiropas sporta nedēļas ietvaros Latvijas Orientēšanās federācija visiem aktīvās atpūtas interesentiem sarūpēja neaizmirstamu un aizraujošu piedzīvojumu – Latvijas orientēšanās nakti, kur pirmo gadu 15 Latvijas pilsētās, tai skaitā Siguldā, bez maksas varēja izmēģināt spēkus orientēšanās rogainingā tumsā. Siguldā sacensībās startēja 74 komandas ar 213 pieteiktajiem dalībniekiem.

Latvijas orientēšanās naktī, kas šoreiz notika 24. septembra vakarā, ap 2800 dalībnieku, kas ir līdz šim lielākais dalībnieku skaits, devās trīs stundu ilgās rogaininga sacensībās. Starp dalībniekiem bija gan pieredzējuši orientieristi, gan ģimenes ar maziem bērniem, un daudzi šajā vakarā orientēšanās sporta burvību izbaudīja pirmo reizi.

Rogainings ir viens no orientēšanās sporta veidiem, kur komandu uzdevums ir noteiktā kontrollaikā pašu izvēlētā secībā apmeklēt kontrolpunktus, ar mērķi savākt pēc iespējas lielāku ieskaites punktu summu. Kontrolpunkti izvietoti plašā apvidū, un tiem ir dažādas vērtības, tāpēc rezultātu izšķir ne tikai fiziskā sagatavotība, bet arī stratēģija – komandas izvēlētais maršruts.

Pasākumu organizēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar  Latvijas Sporta federāciju padomi un karšu izdevniecību “Jāņa sēta”. Sacensības norisinājās ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs
Matīss Ratnieks

Foto: Edgars Dundurs


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi