×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Piektdiena, 26. aprīlis
Šodien sveicam: Alīna, Sandris, Rūsiņš
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-03-07
Uzsākta dalība programmā STOP 4-7 jeb “Kopā uz ceļa esam stiprāki”

Siguldas novada pašvaldība no Pārresoru koordinācijas centra ir saņēmusi piedāvājumu Siguldas novadā nodrošināt valsts finansētu multimodālu agrīnās intervences programmu STOP 4-7 jeb “Kopā uz ceļa esam stiprāki”, kas paredzēta bērniem ar attīstības, uzvedības un psihisko traucējumu riskiem pirmsskolas vecumā no 4 līdz 7 gadiem. Programmas mērķis ir mazināt bērnu problemātisko uzvedību, nodrošināt preventīvo atbalstu bērniem ar uzvedības un emocionālām grūtībām, organizējot darbu atbalsta grupās bērniem un viņu vecākiem.

Programmas metodika vērsta uz pozitīvu audzināšanu, tā ir balstīta zinātnē un pētījumos, programmas saturs veidots uz pētījumu par bērnu uzvedības problēmu attīstību atklājumiem un Oregonas Sociālās mācīšanas centra klīniskās darba pieredzes pamatiem. Kopš 2003. gada šo programmu sekmīgi īsteno vairākas pašvaldības Beļģijā un Nīderlandē. Bērniem programmas laikā māca sadarboties, komunicēt, iekļauties nodarbībās, sekot norādījumiem, būt draudzīgiem un laipniem, risināt problēmas, pazīt un regulēt emocijas, vadīt stresu. Savukārt pedagogi un vecāki apgūst prasmes vērot un izprast uzvedību, veidot atbalstošu un strukturētu vidi, pozitīvi pastarpināt jeb apbalvot vēlamo uzvedību, sniegt skaidrus norādījumus, būt konsekventiem un disciplinēt, regulēt savas emocijas.

Lai nodrošinātu programmas ieviešanu, pašvaldība sniedz atbalstu, nodrošinot speciālistu komandas atlasi un nodarbību telpas. Savukārt centrs nodrošina speciālistu komandas apmācību, sniedz nepieciešamo informatīvo un organizatorisko atbalstu. Programmas ieviešanā plānota sadarbība arī ar biedrību “Latvijas kognitīvi biheiviorālās terapijas asociācija”, kurai būs pienākums nodrošināt programmas ieviešanu.

Patlaban norisināsies pašvaldības norīkoto speciālistu apmācība, pēc kuras tiks uzsākta bērnu atlase pirmā intervences cikla īstenošanai, kas notiks saskaņā ar programmas STOP 4-7 metodiku. Bērnu treniņiem paredzētas desmit nodarbības, katra nodarbība 6 stundu apjomā. Arī vecākiem vai bērnu likumiskajiem pārstāvjiem paredzēts apmācību cikls desmit nodarbību apjomā (katra nodarbība 2 stundas). Paredzētas arī individuālu konsultāciju iespējas katram bērnam un viņa ģimenei, kā arī pedagogu treniņš. Programma balstās uz trīspusēju sadarbību – vecāku un skolotāju līdzdalība un sadarbība ir būtiska programmas daļa, viņu uzdevums ir veicināt bērna vēlamās uzvedības aktivizēšanu un nostiprināšanos, tāpēc programma tiek īstenota kompleksi.

Lai programmas ieviešana būtu mērķtiecīgāka, pašvaldība ar Pārresoru koordinācijas centru ir vienojusies par iespēju apmācīt divas speciālistu komandas, lai nepieciešamības gadījumā būtu iespējams aizstāt speciālistus. Katrā komandā ir koordinators, divi pedagogi un divi psihologi.

Tā kā patlaban visās novada pirmsskolas izglītības iestādēs personālā nav pieejams psihologs, šī programma Siguldas novadam ir nepieciešama un aktuāla. Tas ir ilgtermiņa ieguvums, jo bērnu un pusaudžu uzvedības pētījumi rāda, ka antisociālas uzvedības riska mazināšanā būtiska ir agrīna intervence, jo pusaudžu vecumā ir grūtāk risināt antisociālas un riskantas uzvedības riskus, tas ir mazāk efektīvi un daudz dārgāk.


© www.sigulda.lv




KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi