×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 23. septembris
Šodien sveicam: Vanda, Veneranda, Venija
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-03-30
Aicina pavasara sezonā sakopt īpašumus un tiem piegulošās teritorijas

Iestājoties pavasarim, novada iedzīvotāji ir aicināti sakopt īpašumus un tiem piegulošās teritorijas atbilstoši spēkā esošajiem saistošajiem noteikumiem, tādējādi kopīgi rūpējoties par sakoptu pilsētvidi un novada teritoriju.

Saskaņā ar joprojām spēkā esošajiem bijušā Mālpils, Krimuldas, Inčukalna un Siguldas novada saistošajiem noteikumiem  daudzdzīvokļu namu, nedzīvojamo namu teritoriju īpašniekiem ir pienākums sakopt sava īpašuma un tam piegulošās teritorijas.

Bijušajā Siguldas novadā – Siguldas pilsētā, Allažu, Mores un Siguldas pagastā – spēkā esošie normatīvie akti paredz, ka dārza atkritumu – lapu, zāles un augu atlieku – dedzināšana blīvi apdzīvotās vietās un ciematu centros ir aizliegta. Lai gan citviet novada teritorijā – Mālpils, Krimuldas, Lēdurgas un Inčukalna pagastā – nav spēkā šāds aizliegums, iedzīvotāji ir aicināti nededzināt dārza atkritumus, bet no dārza atkritumiem veidot kompostu, kas ir viens no videi draudzīgākajiem un vienlaikus ekonomiski visizdevīgākajiem risinājumiem. Atgādinām, ka kompostēšana ir jāveic uz savā īpašumā esošas zemes, neradot draudus cilvēku dzīvībai, veselībai un videi, kā arī personu mantai.

Tāpat piemājas teritorijās sagrābto zāli un citus zaļos atkritumus iedzīvotāji var nogādāt atkritumu apsaimniekošanas punktos, izmantojot lielizmēra maisus vai konteinerus, kurus par maksu iespējams saņemt atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumos SIA “ZAAO”, SIA “Clean-R” un SIA “Jumis”.

Atbilstoši saistošajiem noteikumiem nekustamā īpašuma valdītājiem ir jānodrošina:

  • regulāra zāliena pļaušana;
  • teritorijas sakopšana – apstādījumu uzturēšana, atkritumu savākšana;
  • krūmu, dzīvžogu, koku (koku vainagu) zaru apzāģēšana, kas pavērsušies uz publiskā lietošanā esošās teritorijas gājēju ietvēm un brauktuvēm un traucē gājēju un transporta kustību, un to novākšana;
  • īpašumam piegulošās teritorijas, kas ir publiskā lietošanā esoša teritorija starp nekustamo īpašumu un brauktuves tuvāko malu, sakopšana un zāliena pļaušana.

Pašvaldības policija aicina novada iedzīvotājus būt atbildīgiem un nededzināt pērno zāli jeb kūlu, jo tas var apdraudēt gan paša, gan citu iedzīvotāju īpašumu un drošību.

Saistošo noteikumu prasību ievērošanas kontrole ir Siguldas novada Pašvaldības policijas kompetencē, kas šobrīd īpašuma sakopšanai pievērš pastiprinātu uzmanību. Pašvaldības policija atgādina, ka par īpašuma nekopšanu un neuzturēšanu atbilstoši noteiktajām prasībām var tikt piemērots administratīvais sods.

Par noteikumu neievērošanu iedzīvotāji aicināti informēt Pašvaldības policiju, zvanot uz diennakts tālruņa numuru 26160288. Uz šo tālruņa numuru var sūtīt arī informāciju un ziņas lietotnē “WhatsApp”. Ar Siguldas novada Pašvaldības policiju var sazināties arī Siguldas mobilās lietotnes sadaļā “Ziņo Pašvaldības policijai”, rakstot uz oficiālo e-pasta adresi policija@sigulda.lv vai zvanot uz sekretariāta tālruņa numuru 67972008 darba laikā, kā arī rakstot oficiālu iesniegumu.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi