Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Otrdiena, 17. maijs
Šodien sveicam: Herberts, Dailis, Umberts
Laika ziņas: Sigulda +6.2℃, Z vējš 3.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-05-09
Šonedēļ pie Siguldas pagasta Kultūras nama atgriezīsies āra lasītava

Piektdien, 13. maijā, plkst. 18.00 Siguldas pagasta Kultūras nama pagalmā tiks atklāta šā gada āra lasītavas vasaras sezona. Pirmie šā gada viesi būs Eduards Gailišs un Ilze Magone. Savukārt par vakara muzikālo noskaņu parūpēsies mūziķis Juris Kaukulis ar savu solo programmu.

Eduards Gailišs ir Rīgas Stradiņa universitātes politikas zinātnes doktorantūras programmas students. Šobrīd E. Gailišs strādā Ārlietu ministrijā. Brīvajā laikā raksta dzeju un prozu. 2021. gadā beidza Latvijas Rakstnieku savienības organizēto Literāro Akadēmiju. Piedalījies “Mana grāmata” 14. un 15. dzejas krājuma tapšanā kā viens no autoriem. Kopā ar dzejas draugiem ir izdevis dzejas krājumu “Sapņu sirds transcendence citā gadsimtā”. Prozā pievērsies gan vēsturiska romāna, gan šausmu žanram. Savukārt rakstot dzeju, pievērsies galvenokārt mīlestības tēmai.

Ilze Magone ir dzimusi pašā ziedonī – maija beigās Vidzemē, Gulbenē. Skolas gaitas sāka Stāmerienā. Uz Siguldu tepat, Institūta ielā, pārcēlās, kad vecāki Ojārs un Irēna sāka strādāt Analītiskajā ciltslietu stacijā. Skolas gaitas turpināja Siguldas astoņgadīgajā skolā. Vasarās strādāja “ZPS Sigulda” dārzniecībā. Tā kā vecāku pamatprofesija ir agronomi, tad arī I. Magones profesijas izvēle bija līdzīga – dārzkopībās agronome. Sāka ar Bulduru Dārzkopības tehnikumu, turpināja Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā. I. Magones darbs saitīts ar augiem, iepriekšējā darbā ar vidi, šobrīd tieši ar lauksaimniecības likumdošanu. I. Magone uzsver, ka dzejā raksta par saviem vērojumiem, izjūtām un pārdomām gan par dabu un cilvēku, gan par cilvēku savstarpējām attiecībām. I. Magone sāka rakstīt 2010. gada vasarā, kad vaicāja sev dažus jautājumus un sadzirdēja atbildi uz tiem.

Pasākums notiks Siguldas pagasta Kultūras nama pagalmā. Apmeklētāji aicināti saģērbties atbilstoši laikapstākļiemn, lai baudītu dzeju un mūziku zem plaukstošām ābelēm.

 


Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi