×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Trešdiena, 8. februāris
Šodien sveicam: Aldona, Česlavs
Laika ziņas: Sigulda +0.4℃, DR vējš 4.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-05-26
Vīru kopa “Vilki” vada koncertlekciju Siguldas 1. pamatskolā

Siguldas 1. pamatskolas 1.–9. klašu skolēniem programmas “Latvijas skolas soma” laikā bija iespēja klātienē piedalīties vīru kopas “Vilki” koncertlekcijā “Karavīru dzīvesziņa un dziedātās dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām”.

Koncertlekcijā skanēja latviešu karavīru dziesmas attiecīgā laika mūzikas instrumentu pavadībā, kas mijās ar pasākuma vadītāja Edgara Lipora stāstījumu, no kura skolēni guva jaunas zināšanas par mūsu – latviešu – saknēm, par seno karavīru apģērbu, bruņojumu, par mūzikas instrumentiem, par 20. gadsimta latviešu brīvības cīnītājiem viņu patriotismu, nacionālo garu un pašaizliedzību cīņās par mūsu zemes brīvību.   
Papildus stāstījumiem un dziesmām uz ekrāna ar videoprojektoru tika demonstrētas 20. gadsimta latviešu karavīra gaitas fotoattēlos.

Klausītājiem bija iespēja aktīvi iesaistīties pasākuma norisē, gan atbildot uz koncertlekcijas vadītāja jautājumiem, ko varēja izdarīt tikai tie, kas īpaši uzmanīgi ieklausījās dziedāto dziesmu tekstos.

Pasākuma laikā mākslinieki skolai uzdāvināja grāmatu “Pulcējieties zem latviešu karogiem!”, kas fotogrāfijās un aprakstos iepazīstina ar latviešu strēlnieku gaitām vēstures griežos.

 

Informāciju sagatavoja:
projekta “Latvijas Skolas soma” koordinatore Siguldas 1. pamatskolā
Laila Biteniece


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi