×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Pirmdiena, 28. novembris
Šodien sveicam: Rita, Vita, Olita
Laika ziņas: Sigulda -2.4℃, A vējš 1.5 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-06-20
Līgo svētki Siguldas novadā

Ar plašu svētku programmu Siguldas novadā ieskandinās Līgo svētkus. Turpat visas nedēļas garumā novadniekiem un viesiem būs iespēja apmeklēt svētku tirdziņus un meistarklases vainagu pīšanā un siera siešanā, izrādes un koncertus, sadziedāšanos un dejas līdz saullēktam.

Jau rīt, 21. jūnijā, plkst. 19.00 līgotājus viesos uzņems Jūdažu Bibliotēka un sabiedriskais centrs ielīgošanas koncertā “Līgo Latvija!”, kurā uzstāsies dziedātājs Andris Skuja. Uz koncertu aicināti gan mazi, gan lieli mūzikas klausītāji. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

21. jūnijā plkst. 20.00 aicina ielīgot svētkus Inciema brīvdabas estrādē kopā ar Cēsu teātra režisores Edītes Siļķēnas iestudēto izrādi – Ādolfa Alunāna komisko opereti jeb dziesmuspēli vienā cēlienā “Mucenieks un Muceniece”. Izrādes mūzikas autors ir Raimonds Pauls. Izrādes apmeklējums ir bez maksas.

22. jūnijā no plkst. 17.00 līdz 21.00 pie Krimuldas Tautas nama notiks zāļu tirgus “Nāc nākdama, Jāņu diena”. Zāļu tirdziņā ikvienam būs iespēja iegūt praktiskas iemaņas vainagu pīšanā, kā arī uzzināt siera rituļa siešanas noslēpumus un nogaršot svētku pīrāgus. Tirdziņā varēs iegādāties dažādus Latvijā ražotus produktus gan skaistumam un veselībai, gan vēdera priekam.

22. jūnijā no plkst. 17.00 līdz 21.00 Mālpils tirgus laukumā norisināsies līgo tirgus, kurā varēs iegādāties dažādus labumus svētku galdam – saulgriežu sierus, kvasu, maizītes un pīrāgus, gaļas rausīšus un siera cepumus, kā arī keramiku un līgo vainagus. Būs dāvanas Līgām un Jāņiem!

22. jūnijā no plkst. 19.00 līdz 23.00  “Vasaras saulgriežu ģimeņu svētki” Sevis izzināšanas un harmonizēšanas parkā Siguldas pagastā. Apmeklētāji tiks iepazīstināti ar šo svētku kultūrvēsturisko vērtību, izjūtot ģimenes kopību un spēku. Pietiekties dalībai iespējams, rakstot uz e-pasta adresi info@sokratatautskola.lv vai aizpildot pieteikuma anketu šeit. Papildu informācija par pasākumu apskatāma šeit. Dalība pasākumos ir bez maksas.

22. jūnijā plkst. 21.00 Mālpils muižas dīķa saliņā notiks komponista Raimonda Tigula koncerts, kurā izskanēs tautā zināmi un iemīļoti komponista skaņdarbi. Biļešu cena no 15 līdz 20 eiro, ar Siguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā tiek piemērota 10% atlaide. Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā Mālpils Kultūras centrā un tiešsaistē “Biļešu paradīzes” kasēs.

22. jūnijā ar plašu svētku programmu līdz pat saullēktam Vasaras saulgriežus aicina svinēt Lēdurga. No plkst. 17.00 Lēdurgas dendroparkā notiks mājražotāju tirdziņš, kurā spēlēs leijerkasti, būs iespēja uzzināt zāļu sievu gudrības, kā arī uzpīt savu skaistāko vainagu. Plkst. 20.00 Lēdurgas estrādē Liniņu leļļu saime aicina uz interaktīvu izrādi “Jāņi kopā ar Liniņu saimi”, bet plkst. 21.00 ikviens varēs izmēģināt roku pūdeļu veidošanā, siera siešanā un vītnes vīšanā. Plkst. 22.00 notiks saules pavadīšana un uguns iedegšana, sadziedāšanās un sadancošanās līdz rīta gaismai. Plkst. 24.00 notiks pūdeles pacelšana Kamolīša parkā, bet plkst. 2.00 tiks dedzināti uguns plosti Dzirnavu ezerā. No rīta plkst. 4.00 tiks sagaidīts saullēkts uz Aģes upes tilta, kur to vislabāk var redzēt. Vasaras saulgriežu svinēšana Lēdurgas estrādē notiks kopā ar folkloras kopām “Putni”, “Senleja”, “Laukam pāri”, “Ore” un “Cielavas spēlmaņi”.

23. jūnijā plkst. 19.00 Siguldas pilsdrupu estrādē sāksies Ogres teātra izrāde “Skroderdienas Silmačos”. Pēc izrādes plkst. 22.00 Siguldas pilsdrupu estrādē notiks Jāņu nakts zaļumballe, uz kuru ielūdz brāļi Auzāni un Līgo orķestris, kā arī dīdžejs. Biļetes cena uz abiem pasākumiem ir 10 eiro, neatkarīgi no tā, vai tiek apmeklēta tikai izrāde, vai tikai zaļumballe. Ar Siguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā 20% atlaide. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

23. jūnijs plkst. 23.00 Jāņu ielīgošana kopā ar Ilmāru Miķelsonu un nakts zaļumballe Inčukalnā, Aleksandra parka estrādē. Ieeja bez maksas.

24. jūnijā uz lustīgu līgošanu aicina More. Plkst. 18.00 Mores estrādē norisināsies Jāņu dienas pasākums “Jāņu lustes Morē”. Sadziedāšanās un jokošanās šajā dienā notiks kopā ar Dailes teātra aktieru ansambli “Ilga” un Lailu Ilzi Purmalieti programmā “Krambambulis”. Turpretī par sadancošanos Jāņu nakts zaļumballē parūpēsies grupa “Mazā piektdiena”. Pasākuma laikā notiks arī dažādas Jāņu dienas “sacenšanās” – gan sievu nešanā kalnā, gan izturīgākā dancotāja titula noteikšanā. Vakara gaitā tiks noteikts arī varenākais siera ēdājs un Jāņu dziesmu zinātājs. Biļetes cena – 10 eiro, ar Siguldas novada ID karti 7 eiro.

Uz tikšanos svētkos Siguldas novadā!

 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi