×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Otrdiena, 30. maijs
Šodien sveicam: Vitolds, Lolita, Letīcija
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-07-12
Ukrainas iedzīvotāju atbalsta informācijas centrā Siguldā apkalpotas vairāk nekā 600 personas

No šā gada marta Siguldā darbojas Ukrainas iedzīvotāju atbalsta informācijas centrs, kurā Siguldas novada pašvaldības atbildīgie speciālisti un arī brīvprātīgie nodrošina nepieciešamo atbalstu patvēruma meklētājiem – sniedz konsultācija par sociālo un materiālo palīdzību, veic reģistrāciju un sniedz informāciju par nodarbinātības, izglītības, veselības aprūpes un citiem jautājumiem. Līdz 7. jūlijam informācijas centrā kopumā apkalpoti 644 Ukrainas iedzīvotāji un veiktas 418 padziļinātas intervijas.

 

Informācijas centrā Ukrainas patvēruma meklētāji visbiežāk vērsušies pēc šādiem pakalpojumiem:

  • vīzu reģistrēšana;
  • pārtikas un higiēnas paku reģistrēšana;
  • informācija par sociālā atbalsta saņemšanu;
  • iesniegumi par pabalstiem;
  • konsultācija par atbalstu daudzbērnu ģimenēm;
  • personas kodu izsniegšana;
  • dzīvesvietas jautājumu risināšana;
  • palīdzība darba meklējumos, nekustamā īpašuma īres līgumu tulkošana un izskaidrošana;
  • informēšana par skolām un bērnudārziem un citi pakalpojumi.

No piedāvātajiem pakalpojumiem visvairāk sniegta materiālā palīdzība – GMI (garantētie minimālie ienākumi) un krīzes pabalsti, kā arī pabalsti veselības uzlabošanai. 30 Ukrainas civiliedzīvotājiem piešķirti sociālā mentora pakalpojumi, 8 personām šobrīd tiek noformēts invaliditātes statuss.

Kopumā šajā laika periodā izsniegtas 847 bērnu un 1586 pieaugušo pārtikas pakas. No marta līdz jūnijam (ieskaitot) izsniegtas arī Eiropas Sociālais fonda nodrošinātas pakas – 760 pārtikas un 420 higiēnas pakas, 25 skolas piederumu pakas, 25 bērnu pārtikas un 10 higiēnas pakas bērniem līdz 2 gadu vecumam.

Tāpat atbalsta sniegšanā ukraiņu ģimenēm Siguldas novada pašvaldība saņēmusi 25 iesniegumus no uzņemošajām mājsaimniecībām, lai saņemtu atlīdzību par izmitināšanu saskaņā ar valstī pieņemtajiem normatīvajiem aktiem.

Apkopojot datus, 11. jūnijā Siguldas novadā uzturas vairāk nekā 443 patvēruma meklētāju no Ukrainas, kas izmitināti pašvaldības ēkās, pie privātpersonām visā novadā, kā arī vairākās viesnīcās vai viesu namos. Viņu vidū ir 218 sievietes, 58 vīrieši un 167 bērni. Pašvaldībai zināms, ka 55 personas, kuras līdz šim uzturējušās Siguldas novadā, atriezušās Ukrainā.

Laika periodā no marta līdz maija beigām no valsts piešķirtās mērķdotācijas Siguldas novadā esošajiem patvēruma meklētājiem pabalstos izmaksāti 196 341,68 eiro.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi