×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Pirmdiena, 15. augusts
Šodien sveicam: Zenta, Dzelde, Zelda
Laika ziņas: Sigulda +29.4℃, DA vējš 3.9 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-08-05
Šonedēļ Siguldas novadā: Skulmju dzimtas māju dārza svētki, Kukaiņu nakts un dažādi sporta pasākumi

Brīvdienās Siguldas novadā sportiskas aktivitātes mīsies ar kultūras pasākumiem. Novada iedzīvotāji un viesi varēs vērot šovu ar taureņiem, sienāžiem un vabolēm galvenajās lomās, piedalīties Skulmju dzimtas dārza svētkos īpašā gaisotnē, tvert iedvesmu dažādās kultūrtelpās. Savukārt sporta entuziasti aicināti aktīvi atbalstīt sportistus vai piedalīties dažādās sporta sacensībās. Aicinām pavadīt šo nedēļas nogali Siguldas novadā, lai  baudītu vasaras dažādību.

 

 

Piektdien, 5. augustā

Plkst. 16.00 Pie Inčukalna tautas nama notiks “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” svētku pasākums “Pepija prot lasīt”.

Plkst. 17.30 “KLIKK” centrā norisināsies amatieru kartinga čempionāta “KLIKK Summer kart” 3. posms. Reģistrācija sacensībām norit tiešsaistē, piesakot dalību šeit. Plašāka informācija apskatāma šeit.

Plkst. 18.00 Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā izskanēs vokālās kamermūzikas koncerts “Angiol di Pace” (“Miera eņģelis”), kurā piedalās ukraiņu mecosoprāns, Kijivas filharmonijas soliste Anna Labuta, baritons Nauris Indzeris un pianiste Helēna Laukmane. Ieeja koncertā ir par ziedojumiem, kas tiks novirzīti Annai un viņas ģimenei. Plašāka informācija apskatāma šeit.

Plkst. 19.00 Depo sporta laukumā tiks aizvadīta Latvijas Futbola federācijas futbola spēle FK “Sigulda” – “Cēsis”.

Plkst. 21.00 Gaujas nacionālajā parkā notiks Kukaiņu nakts, kurā interesenti varēs piedalīties nakts kukaiņu vērošanas vietas izveidē, kā arī baudīt entomologa Nikolaja Savenkova stāstījumu. Pēc plkst. 22.00 spilgto spuldžu gaismās sāksies interesantākā un pārsteidzošākā priekšnesuma daļa – kukaiņu šovs. Plašāka informācija apskatāma šeit.

 

Sestdien, 6. augustā

Plkst. 10.00 Siguldas 1. pamatskolas pagalmā notiks “Siguldas 3x3 florbola turnīra” 3. posms.

Plkst. 14.00 Siguldas Sporta centrā notiks nodarbība Spēka zālē jauniešiem no 12 līdz 18 gadiem. Lai piedalītos nodarbībā, jāuzrāda Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta atzinums vai izziņa. Obligāta pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

Plkst. 16.00 Skulmju dzimtas mājās īpašā gaisotnē norisināsies dārza svētki. Biļetes cena Skulmju dzimtas mājas ekspozīcijā – 2 eiro, ģimenes biļetes cena 5 eiro, arSiguldas novada ID karti– 1 eiro. Plašāka informācija apskatāma šeit.

 

Svētdien, 7. augustā

Plkst. 14.00 Siguldas Sporta centrā norisināsies bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem. Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

Plkst. 15.00 Inčukalna Tautas namā tiks atvērta mākslinieka Paula Putniņa jubilejas izstāde. Atklāšanas dienā būs iespēja satikt un parunāt ar pašu mākslinieku. Plašāka informācija apskatāma šeit.

 

Izstādes un citas norises

Siguldas Jaunās pils pagrabstāva Velvju zālē skatāma šonedēļ atklātā “Grafikas vasaras skola 2022” dalībnieku kopizstāde. Siguldietes Patricijas Brektes-Pannetjē mākslas studija “Art Studio Peahen” jau trešo gadu aicināja Siguldas un tās apkārtnes jauniešus piedalīties “Grafikas Vasaras skolā”, kurā tie apgūst dažādas mākslas tehnikas. Ieeja izstādē iekļauta pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

Inčukalna Tautas namā no 7. augusta būs apskatāma mākslinieka Paula Putniņa jubilejas izstāde. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku norisināsies plkst. 15.00.

Siguldas Jaunās pils salonā trīs mākslinieču – Anetes Bajāres-Babčukas, Laimas Dabertes un Baibas Aļļes-Šmites – izstāde “Piezīmes”. Izstādē aplūkojamas mākslinieču pēdējo 3 gadu laikā iekrātās domu ainas un ikdienas mirkļi, mēģinājumi apturēt laiku un pētījumi par savas dzimtas sieviešu izcelsmi un darbu, ģimenes svētību un ikdienas neatkārtojamību. Ieeja izstādē iekļauta pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās, kavējoties Siguldas opermūzikas svētku noskaņās, vēl līdz 10. augustam apskatāma kostīmu mākslinieces Ievas Kundziņas kostīmu izstāde. Koprades laboratoriju ekspozīcijā skatāmi kostīmi no izrādēm “Masku balle”, “Falstafs” un “Toska”.

Kultūras centrā “Siguldas devons” skatāma Madaras Neikenas personālizstāde “Nojausma”. Izstāde apskatāma no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 11.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00 un svētdienās no plkst. 11.00 līdz 15.00. Ieeja izstādē 2,50 eiro, arSiguldas novada ID karti tiek piemērota 20% atlaide.

Siguldas pils dārzā var aplūkot Latvijas keramiķu izstādi “Runā ar mani”. Izstāde ir 19 keramikas mākslinieku saruna ar skatītāju, kas redz izstādi taktilā veidā.

Siguldas novada bibliotēka aicina iepazīt tautas lietišķās mākslas studijas “Sigulda” radošās kopas “Madaras” rokdarbnieču izstādi “Svētku galda rotas. Madarām – 20”. Ekspozīcija apskatāma piektdien no plkst. 10.00 līdz 18.00 un sestdien no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Turaidas muzejrezervātā aplūkojama brīvdabas izstāde “Acīs krītoši burti” un ekspozīcija “Vienotais laiks. Gunāram Krollim – 90”. Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, kuras cena ir no 0,70 līdz 3 eiro.

Mākslu skolā “Baltais flīģelis” skatāma Mākslas nodaļas absolventu diplomdarbu izstāde “Noslēpums”.

Akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” aicina iepazīt Siguldas novada kultūrvēsturisko mantojumu Siguldas Jaunajā pilī, Livonijas ordeņa Siguldas pilī, Krimuldas muižā, Mālpils muižā un Turaidas muzejrezervātā. Apmeklējot tās, būs iespēja saņemt zīmogu, izpildot jautājumu un fotoorientēšanās uzdevumus. Plašāka informācija apskatāma šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi