×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Svētdiena, 25. septembris
Šodien sveicam: Rodrigo, Rauls
Laika ziņas: Sigulda +10.3℃, Z vējš 2.7 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-09-09
Valsts atbalstam energoresursu izmaksu segšanai varēs pieteikties e-pakalpojumu portālā un pašvaldības klientu apkalpošanas centros

Lai mazinātu negatīvo ietekmi uz iedzīvotāju ienākumiem, kas saistīti ar energoresursu straujo cenu kāpumu, valstī paredzēta virkne atbalsta pasākumu siltumapgādes un apkures nodrošinājuma izmaksu segšanai mājsaimniecībām.

Saņemt atbalstu par malkas, granulu un koksnes brikešu iegādes izmaksām iedzīvotāji varēs no 1. oktobra, savukārt atbalstu par elektroenerģijas daļēju apmaksu gadījumos, kad īpašumos apkuri nodrošina, piemēram, ar siltumsūkņiem, iedzīvotāji varēs saņemt no 1. novembra. Ja apkurei tiek izmantota dabasgāze vai gadījumos, ja apkuri nodrošina centralizētā siltumapgāde, atbalsts tiks piemērots automātiski – pakalpojumu sniedzēju rēķinos.

Plānots, ka no 1.oktobra pieteikumus energoresursu izmaksu segšanai iedzīvotāji ērti varēs iesniegt elektroniski e-pakalpojumu portālā https://www.epakalpojumi.lv/,  vai klātienē – katru darba dienu īpašs atbalsta centrs darbosies kultūras centrā “Siguldas devons”, tāpat iesniegumus pieņems pašvaldības klientu apkalpošanas centros vai bibliotēkās Allažos, Morē, Mālpilī, Inčukalnā, Raganā un Lēdurgā, bet reizi nedēļā iesniegumus varēs iesniegt Gaujā, Inciemā un Jūdažos.

Lai iedzīvotājiem sniegtu informāciju par energoresursu izmaksu segšanas kārtību, septembrī atklāts pašvaldības informatīvais tālrunis 26115193.

Valsts atbalsts mājsaimniecībām siltumenerģijas izmaksu segšanai:

► ja apkurei izmanto malku – kompensēs 50% no iegādes cenas, kas pārsniegs 40 eiro par berkubu (aptuveni 35 eiro/MWh), bet ne vairāk kā 15 eiro par berkubu. Kompensācijas saņemšanai no 1. oktobra līdz 31. novembrim būs jāiesniedz maksājumu apliecinošs dokuments. Maksimālais atbalsta apjoms vienai mājsaimniecībai 35 eiro par berkubu. Atbalsta periods no šā gada 1. maija līdz nākamā gada 30. aprīlim. Malkai, kas iegādāta līdz šā gada 31. augustam un par kuru nav maksājuma apliecinoša dokumenta, valsts kompensēs 60 eiro uz vienu mājokli. Lai to saņemtu, pašvaldībā būs jāiesniedz pašapliecinājums par malkas iegādi;

► ja apkurei izmanto granulas vai briketes – kompensēs 50% no izmaksām, kas pārsniegs 300 eiro par tonnu, bet ne vairāk kā 100 eiro par tonnu. Kompensācijas saņemšanai no 1. oktobra būs jāiesniedz maksājumu apliecinošs dokuments pašvaldībā. Maksimālais atbalsta apjoms vienai mājsaimniecībai – 10 tonnas. Atbalsta periods no šā gada 1. maija līdz nākamā gada 30. aprīlim;

► ja apkurei izmanto elektroenerģiju – kompensē izmaksas par patēriņu virs 500 kilovatstundām mēnesī, bet ne vairāk kā 2000 kilovatstundas/mēnesī – 50% no elektroenerģijas cenas, kas pārsniegs 0,160 eiro/kilovatstundā, bet ne vairāk kā 0,100 eiro/kilovatstundā. Kompensācijas saņemšanai no 1. novembra (rēķins par oktobri) būs jāiesniedz pieteikums pašvaldībā vai jāaizpilda e-pakalpojums, apliecinot apkures sistēmas ar elektroenerģiju esamību. Atbalsta periods no šā gada 1. oktobra līdz nākamā gada 30. aprīlim;

► ja apkurei izmanto dabasgāzi – kompensēs mājsaimniecībām, kuru dabasgāzes vidējais ikmēneša patēriņš 12 mēnešu periodā ir vairāk nekā 221 kilovatstunda/mēnesī (21 kubikmetrs/mēnesī), sedzot 50% no cenu pieauguma, proti, 30 eiro par 1 megavatstundu jeb 0,03 eiro par 1 kilovatstundu bez PVN. Atbalsta periods no šā gada 1. jūlija līdz nākamā gada 30. aprīlim. Šo atbalstu piemēros automātiski rēķinos jau no septembra, iekļaujot tajā atbalstu par jūliju un augustu;

► ja apkuri nodrošina centralizētā siltumapgāde – kompensēs 50% no cenas, kas pārsniedz 68 eiro/megavatstundā. Šo atbalstu piemēros automātiski rēķinos sākot ar oktobri. Atbalsta periods no šā gada 1. oktobra līdz nākamā gada 30. aprīlim.

Lai saņemtu atbalstu energoresursu izmaksu segšanai, iedzīvotājiem būs jāaizpilda pašapliecinājums par attiecīgas apkures esību mājoklī un to, ka citi mājsaimniecības locekļi nav iesnieguši iesniegumu par atbalstu šim mājoklim. Tāpat būs jāiesniedz mājokļa īpašuma vai lietošanas tiesības apliecinošs dokuments, ja šī informācija nebūs pieejama elektroniskajā sistēmā, un maksājumu apliecinošus dokumentus par koksnes granulu, koksnes brikešu vai malkas iegādi vienam mājoklim vai pašapliecinājums par malkas iegādi, ja pretendē uz 60 eiro atbalstu.

Būtiski uzsvērt, ka attiecībā uz dabasgāzes un elektroenerģijas lietotājiem, kas maksā par pakalpojumu pēc izlīdzinātā maksājuma principa, regulējumā noteikts pienākums dabasgāzes un elektroenerģijas tirgotājiem veikt izlīdzinātā maksājuma pārrēķinu, ņemot vērā faktisko mājsaimniecību patēriņu un veicot maksājuma korekcijas par iepriekšējiem mēnešiem. Pārrēķinu ar ietverto atbalstu dabasgāzes lietotāji saņems septembrī, tajā būs ietverts atbalsts par jūliju un augustu.

Valsts atbalsts nav paredzēts mājsaimniecībām, kas apkurei izmanto akmeņogles, gāzi vai kādu citu kurināmo materiālu.

Paplašināta mājokļa pabalstu pieejamība mazaizsargātajiem iedzīvotājiem

No 1. septembra līdz nākamā gada 30. aprīlim palielināts garantētā minimālā ienākuma slieksnis mājokļa pabalsta apmēra aprēķinam – 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 228 eiro pārējām personām mājsaimniecībā mājokļa pabalsta apmēra aprēķinam.

Personām, kuru ienākumi atbilst šiem kritērijiem, no 1. oktobra būs jāvēršas pašvaldības Sociālajā dienestā ar iesniegumu mājokļa pabalsta piešķiršanai un jāuzrāda septembrī saņemtie rēķini, lai Sociālais dienests varētu veikt mājokļa pabalsta aprēķinus. Mājokļa pabalstu piešķirs no 3 līdz 6 mēnešiem.

Valsts atbalsts senioriem, personām ar invaliditāti, apgādnieku zaudējušām personām

No šā gada 1. novembra līdz 2023. gada 30. maijam īpašs atbalsts energoresursu izmaksu segšanai pienāksies arī senioriem, personām ar invaliditāti, apgādnieku zaudējušām personām:

► 30 eiro mēnesī tiem, kuru pensijas vai atlīdzības apmērs nepārsniedz 300 eiro mēnesī;

► 20 eiro mēnesī tiem, kuru pensijas vai atlīdzības apmērs ir robežās no 301 līdz 509 eiro;

► 10 eiro mēnesī tiem, kuru pensijas vai atlīdzības apmērs ir robežās no 510 līdz 603 eiro;

► 30 eiro mēnesī tiem iedzīvotājiem, kuri  saņem piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti;

► 30 eiro mēnesī tiem iedzīvotājiem, kuri ieguvuši bēgļa vai alternatīvo statusu un ir sasnieguši pensijas vecumu vai noteikta invaliditāte un nav sasniegts pensijas vecums, kā arī tiem, kam likumiskā aprūpē ir bērns, kuram ir noteikta invaliditāte.

Plašāka informācija pieejama Labklājības ministrijas tīmekļa vietnes sadaļā “Atbalsts iedzīvotājiem”, kā arī “Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā””.

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi